Gatorbait Memorial Triathlon 2010 Results

Age Group Results

August 14, 2010


Results By RRPTiming -- http://www.RRPTiming.com


Individual Tri

Overall Female Open Winners

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

35

Vanessa Seifert

61

31

1

9:07.4

18:14

0:47.4

1

40:01.1

19.5

0:46.5

1

33:54.9

8:29

1:24:37.3

 

Overall Female Masters Winners

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

105

Pam Fourie

191

49

1

14:17.6

28:34

1:08.0

1

45:47.2

17.0

0:47.8

1

36:39.3

9:10

1:38:39.9

 

Female 19 and under

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

209

Erika Enriquez

276

17

2

10:04.2

20:08

2:00.4

3

1:11:37.1

10.9

3:06.5

1

46:14.0

11:34

2:13:02.2

2

212

Carrie Howard

110

18

3

10:35.8

21:10

1:25.6

1

1:03:55.5

12.2

0:49.9

3

59:09.3

14:47

2:15:56.1

3

216

Holly Hermes

76

19

1

7:56.9

15:52

6:35.0

2

1:08:50.7

11.3

1:54.3

2

53:39.0

13:25

2:18:55.9

 

Female 20 to 24

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

79

Kirsten Johnson

11

23

1

7:39.9

15:18

1:29.0

1

48:07.1

16.2

1:02.9

1

36:53.1

9:13

1:35:12.0

2

122

Kristin Hern

38

23

3

9:36.0

19:12

1:03.4

3

51:30.6

15.1

0:44.0

2

39:33.7

9:53

1:42:27.7

3

125

Anna Hoffman

97

23

2

8:30.5

17:00

1:02.5

2

51:15.3

15.2

1:30.2

3

40:19.2

10:05

1:42:37.7

4

219

Adair Meaden

150

22

4

10:37.7

21:14

4:47.7

5

1:20:33.7

9.68

2:24.6

4

41:25.3

10:21

2:19:49.0

 

Female 25 to 29

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

68

Stephanie Cross

75

27

6

9:37.0

19:14

0:52.7

1

44:36.6

17.5

0:34.7

2

36:59.9

9:15

1:32:40.9

2

72

Shelly Friedeck

93

29

5

8:47.8

17:34

1:14.5

2

44:39.1

17.5

1:27.4

1

36:56.7

9:14

1:33:05.5

3

112

Lisa Butler

17

26

2

7:47.2

15:34

1:15.3

6

51:14.2

15.2

1:04.5

3

38:00.1

9:30

1:39:21.3

4

117

Jennifer Daniels

67

28

3

8:12.3

16:24

1:58.7

4

50:02.5

15.6

0:24.8

4

39:45.2

9:56

1:40:23.5

5

118

Jennifer Knudtson

70

29

9

10:19.5

20:38

0:55.0

3

47:13.9

16.5

0:46.1

6

41:50.3

10:28

1:41:04.8

6

142

Kimberly Thompson

43

28

4

8:25.4

16:50

1:20.9

8

52:21.3

14.9

0:53.8

7

42:23.8

10:36

1:45:25.2

7

165

Jessica Phillips

101

26

7

9:38.4

19:16

0:59.5

5

50:13.3

15.5

0:51.2

11

50:30.4

12:38

1:52:12.8

8

170

Adriana Salinas

253

25

10

10:46.0

21:32

1:56.8

10

55:27.7

14.1

2:44.5

5

41:42.0

10:26

1:52:37.0

9

174

Rachel Danley

127

26

8

9:59.6

19:58

1:36.4

7

52:18.9

14.9

0:56.7

10

49:40.3

12:25

1:54:31.9

10

176

Kimberly Varhaug

41

27

1

7:40.5

15:20

2:00.3

11

55:55.0

13.9

2:02.7

9

47:09.5

11:47

1:54:48.0

11

186

Linda Yang

219

29

14

16:37.2

33:14

1:26.0

9

53:42.3

14.5

1:33.7

8

47:01.8

11:45

2:00:21.0

12

198

Britany Zappitello

233

27

12

12:09.2

24:18

1:50.1

12

56:38.4

13.8

1:38.5

12

53:55.5

13:29

2:06:11.7

 

Female 30 to 34

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

62

Sanaa Alaoui

239

33

5

9:36.8

19:12

0:45.2

2

44:18.3

17.6

0:48.5

2

36:29.8

9:07

1:31:58.6

2

70

Ashley McGee

172

31

10

11:20.3

22:40

1:31.1

7

50:10.7

15.5

0:53.2

1

28:58.8

7:15

1:32:54.1

3

94

roberta gonzalez

91

30

1

8:27.6

16:54

0:53.6

8

50:18.2

15.5

1:17.2

3

36:48.2

9:12

1:37:44.8

4

107

Heather Trevino

55

33

3

9:02.9

18:04

1:21.3

3

47:37.0

16.4

0:43.7

6

40:02.1

10:01

1:38:47.0

5

120

Orissa Loftin

152

33

9

11:06.4

22:12

1:05.2

5

48:28.0

16.1

1:04.8

5

39:41.5

9:55

1:41:25.9

6

141

Olivia Burgess

221

30

16

18:16.0

36:32

1:37.8

4

47:41.4

16.4

0:45.8

4

36:48.4

9:12

1:45:09.4

7

146

Aixa Alvarez

154

34

2

8:55.8

17:50

1:56.8

9

53:26.6

14.6

1:05.6

8

41:44.6

10:26

1:47:09.4

8

148

Julia Donnelly

243

32

14

12:32.9

25:04

2:17.7

6

49:34.7

15.7

2:01.6

7

40:59.9

10:15

1:47:26.8

9

157

Katherine Neese

48

32

6

9:56.2

19:52

1:47.9

11

56:21.8

13.8

0:41.3

9

41:48.8

10:27

1:50:36.0

10

178

Carolina Trevino

194

34

11

11:23.5

22:46

1:55.9

10

54:18.0

14.4

1:11.1

10

48:27.2

12:07

1:57:15.7

11

189

Kati Uminski

278

32

7

10:17.2

20:34

 

1

26:06.3

29.9

58:22.0

11

50:37.3

12:39

2:01:02.5

12

218

Jennifer Griego

5

32

4

9:23.1

18:46

1:16.4

14

1:09:47.9

11.2

1:10.7

14

58:10.3

14:33

2:19:48.4

13

221

Rozanna Thomas

285

30

8

10:45.5

21:30

1:51.4

13

1:09:28.7

11.2

1:02.9

13

57:40.5

14:25

2:20:49.0

14

224

Janet Monney

124

32

13

11:40.1

23:20

3:12.6

16

1:16:21.3

10.2

1:05.1

12

55:14.8

13:49

2:27:33.9

15

225

Bambi Rothwell

180

33

12

11:26.7

22:52

2:25.7

12

1:01:32.8

12.7

2:29.5

15

1:10:00.9

17:30

2:27:55.6

 

Female 35 to 39

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

87

Kristina Cordova

94

35

4

9:26.2

18:52

1:13.7

1

45:57.6

17.0

1:06.7

3

39:24.8

9:51

1:37:09.0

2

109

Jennifer Shaffer

162

35

7

10:40.5

21:20

1:15.5

3

48:38.7

16.0

0:48.8

1

37:40.8

9:25

1:39:04.3

3

114

Jimena Mirabent

331

39

3

9:11.0

18:22

1:28.5

5

50:02.8

15.6

1:05.7

2

37:40.8

9:25

1:39:28.8

4

121

Marti Bullock

142

37

5

9:43.3

19:26

0:42.5

2

47:32.8

16.4

1:08.7

6

43:13.5

10:48

1:42:20.8

5

130

Christen Boone

72

37

1

8:10.6

16:20

0:58.3

6

50:43.9

15.4

0:57.8

4

42:22.5

10:36

1:43:13.1

6

154

Bryce Turentine

282

38

13

13:29.6

26:58

2:20.1

4

48:53.7

16.0

2:00.2

5

43:09.5

10:47

1:49:53.1

7

155

Jimena Mirabent

51

39

2

9:10.3

18:20

1:45.6

7

53:58.6

14.5

0:37.8

8

44:24.5

11:06

1:49:56.8

8

175

Roxanne Olvera

179

35

8

10:51.7

21:42

2:26.5

8

55:50.7

14.0

2:08.8

7

43:29.7

10:52

1:54:47.4

9

197

Katherine Johns

140

36

12

12:27.0

24:54

2:11.0

11

1:01:15.8

12.7

1:54.2

10

48:17.8

12:04

2:06:05.8

10

199

Luly Turentine

280

37

14

14:44.1

29:28

1:42.4

9

59:50.8

13.0

2:22.8

9

47:34.1

11:54

2:06:14.2

11

200

Lisa Wright

156

37

11

11:43.8

23:26

1:44.2

 

 

 

1:04:16.8

11

49:00.6

12:15

2:06:45.4

12

204

Lori Beauchene

213

35

6

9:54.9

19:48

1:56.8

12

1:02:17.4

12.5

1:38.8

12

52:48.1

13:12

2:08:36.0

13

208

suzanne mata

168

39

9

10:57.3

21:54

3:40.5

10

1:01:01.9

12.8

2:21.6

13

54:23.7

13:36

2:12:25.0

14

222

Melissa Blough

157

39

10

11:28.9

22:56

2:52.7

13

1:06:18.7

11.8

1:12.6

14

1:00:27.2

15:07

2:22:20.1

 

Female 40 to 44

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

108

Tiffany Mock

134

40

2

10:24.8

20:48

0:59.3

1

49:54.7

15.6

0:40.0

1

37:03.1

9:16

1:39:01.9

2

152

Mary Kay Cooper

109

40

1

8:30.7

17:00

0:53.1

2

50:13.6

15.5

0:33.3

5

48:54.2

12:14

1:49:04.9

3

164

Valerie Veve

149

41

3

10:28.2

20:56

1:18.0

4

54:30.7

14.3

0:43.3

3

44:53.8

11:13

1:51:54.0

4

171

Tracy Kidd

79

42

6

10:59.9

21:58

2:30.1

3

51:15.1

15.2

1:04.8

4

47:16.0

11:49

1:53:05.9

5

179

Jenia Strudell

62

40

5

10:45.2

21:30

1:54.9

6

59:20.6

13.1

1:41.5

2

44:17.5

11:04

1:57:59.7

6

195

Shedell Giddens

262

44

7

13:29.0

26:58

2:02.6

5

58:40.9

13.3

1:35.5

6

50:11.2

12:33

2:05:59.2

7

206

Betsy Herndon

169

44

4

10:40.6

21:20

1:43.2

7

59:54.6

13.0

1:06.2

7

58:39.9

14:40

2:12:04.5

 

Female 45 to 49

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

139

Rosemary Flores

21

49

2

12:26.5

24:52

1:32.7

1

46:21.3

16.8

0:51.0

1

43:33.5

10:53

1:44:45.0

2

223

Susan Hofker

199

47

1

10:44.3

21:28

4:04.9

2

1:08:56.8

11.3

2:08.3

2

1:01:18.5

15:20

2:27:12.8

 

Female 50 to 54

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

168

Kathleen Fitzgerald

133

50

2

10:06.2

20:12

2:00.8

1

52:12.8

14.9

1:40.4

2

46:29.7

11:37

1:52:29.9

2

183

Celene Salyer

225

54

4

14:05.1

28:10

1:22.2

3

58:45.0

13.3

1:37.8

1

42:44.8

10:41

1:58:34.9

3

202

Jeanne Yturri

126

51

1

9:27.7

18:54

1:51.1

2

58:27.1

13.3

1:23.8

4

57:11.9

14:18

2:08:21.6

4

210

Dagmar Alvis

270

50

3

12:22.2

24:44

1:46.9

4

1:03:18.2

12.3

1:04.9

3

56:14.3

14:04

2:14:46.5

 

Female 55 to 59

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

113

Nancy Jobe

60

58

1

8:58.6

17:56

1:17.2

1

45:05.2

17.3

0:47.6

1

43:18.2

10:50

1:39:26.8

2

196

Marilyn Croach

232

57

2

10:32.1

21:04

1:25.4

2

53:59.1

14.4

1:30.5

3

58:32.6

14:38

2:05:59.7

3

214

Nancy Smith

240

55

3

13:32.5

27:04

2:34.8

3

1:03:30.4

12.3

0:53.8

2

56:32.9

14:08

2:17:04.4

 

Overall Male Open Winners

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

Wes Anderson

158

29

1

6:32.5

13:04

0:21.4

1

34:59.5

22.3

0:25.1

1

24:03.9

6:01

1:06:22.4

 

Overall Male Masters Winners

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

4

Jack Alexander

2

56

1

6:52.3

13:44

 

1

36:12.6

21.5

0:31.5

1

27:56.1

6:59

1:11:07.4

 

Male 19 and under

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

37

Michael Arishita

160

18

1

8:04.7

16:08

1:32.6

1

44:30.7

17.5

0:49.7

1

29:42.0

7:26

1:24:39.7

2

75

Gideon Johnson

50

16

3

10:44.7

21:28

1:22.1

2

45:24.3

17.2

0:30.6

2

35:28.6

8:52

1:33:30.3

3

128

Devin Haley

197

16

2

10:39.9

21:18

3:13.3

3

52:14.6

14.9

0:59.1

3

36:00.9

9:00

1:43:07.8

4

188

Fernando Ocon

208

12

4

11:44.3

23:28

2:45.7

4

56:47.0

13.7

1:12.3

4

48:20.6

12:05

2:00:49.9

5

193

CHARLES KUNKEL

174

0

5

13:23.8

26:46

2:26.5

5

1:00:17.5

12.9

1:01.0

5

48:28.0

12:07

2:05:36.8

 

Male 20 to 24

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

7

Bobby Spiller

32

22

2

6:42.5

13:24

0:39.5

1

36:14.5

21.5

0:23.0

4

28:28.5

7:07

1:12:28.0

2

8

Andrew Dominguez

63

23

5

7:21.8

14:42

0:29.5

2

36:29.9

21.4

0:27.6

3

27:48.8

6:57

1:12:37.6

3

11

Andrew Cashion

12

24

6

7:29.1

14:58

0:34.6

4

38:47.2

20.1

0:23.2

1

26:56.3

6:44

1:14:10.4

4

13

Ryan Rios

27

24

4

7:09.0

14:18

0:51.1

3

38:04.2

20.5

0:55.7

2

27:47.1

6:57

1:14:47.1

5

19

Jimmy Smith

13

24

3

6:49.8

13:38

0:28.3

5

39:57.2

19.5

0:25.5

5

31:58.8

8:00

1:19:39.6

6

30

Cody Marett

33

23

7

7:39.2

15:18

0:42.9

6

40:36.0

19.2

0:34.1

7

34:20.7

8:35

1:23:52.9

7

38

Wesley Fikes

1

23

1

6:00.5

12:00

0:24.7

8

41:59.6

18.6

0:33.7

10

35:55.2

8:59

1:24:53.7

8

42

Nephi Johnson

10

24

8

7:48.9

15:36

1:05.6

7

41:21.0

18.9

0:37.4

8

35:04.5

8:46

1:25:57.4

9

55

Donovan Delgado

266

23

12

11:14.8

22:28

0:42.8

9

44:05.8

17.7

0:26.4

6

34:04.6

8:31

1:30:34.4

10

69

Jacob Holloway

49

24

10

9:32.5

19:04

0:51.1

10

46:11.6

16.9

0:49.3

9

35:25.0

8:51

1:32:49.5

11

151

Cameron Blakeley

54

22

11

9:32.6

19:04

1:10.8

11

50:50.3

15.3

0:57.9

12

46:17.5

11:34

1:48:49.1

12

163

Philip Borroni

81

24

9

9:11.1

18:22

2:08.1

12

53:56.1

14.5

0:33.8

11

46:04.2

11:31

1:51:53.3

 

Male 25 to 29

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

3

Shawn Bourdon

58

25

4

7:07.9

14:14

0:27.0

2

35:49.5

21.8

0:28.5

1

26:45.0

6:41

1:10:37.9

2

6

Michael Yost

95

29

5

7:20.8

14:40

0:33.0

1

35:42.0

21.8

0:44.0

2

27:14.7

6:49

1:11:34.5

3

9

Eric Eichner

57

26

3

7:04.7

14:08

0:46.4

3

36:30.0

21.4

0:35.6

3

28:09.8

7:02

1:13:06.5

4

14

Charlie Buser

96

27

12

9:11.9

18:22

0:34.6

4

36:51.1

21.2

0:29.3

6

30:43.1

7:41

1:17:50.0

5

16

Oliver Kapusciok

42

29

6

7:28.7

14:56

1:37.4

6

39:47.0

19.6

0:42.6

5

29:30.3

7:23

1:19:06.0

6

17

Jarrett Hubert

14

27

8

7:33.2

15:06

0:50.6

7

40:41.0

19.2

0:55.4

4

29:13.8

7:18

1:19:14.0

7

32

Alexander Baron

167

25

10

8:31.3

17:02

1:07.1

8

42:45.4

18.2

0:33.5

7

31:00.3

7:45

1:23:57.6

8

40

Paul Mort

45

26

7

7:29.6

14:58

1:39.0

9

43:43.9

17.8

1:02.1

8

31:28.7

7:52

1:25:23.3

9

46

Trevor Tustison

269

26

1

6:35.0

13:10

1:13.4

10

43:56.1

17.8

1:00.5

12

35:00.8

8:45

1:27:45.8

10

49

Mark Pearson

71

28

15

9:52.6

19:44

0:58.3

11

44:03.1

17.7

0:50.6

9

32:55.4

8:14

1:28:40.0

11

52

James Kluza

8

29

11

8:58.3

17:56

1:05.2

5

39:39.9

19.7

0:53.9

15

38:55.9

9:44

1:29:33.2

12

88

Duane Harrison

26

29

18

10:47.0

21:34

1:51.5

18

49:18.1

15.8

0:37.4

11

34:38.6

8:40

1:37:12.6

13

104

Jeremy Phillippe

252

29

16

10:38.5

21:16

1:13.5

16

48:47.0

16.0

0:40.5

14

37:19.4

9:20

1:38:38.9

14

115

Clayton Jackson

238

27

14

9:52.2

19:44

0:36.8

14

47:28.3

16.4

0:42.9

18

41:43.0

10:26

1:40:23.2

15

116

Greg Jeong

257

29

22

14:36.6

29:12

1:13.0

13

46:49.7

16.7

0:42.3

13

37:01.8

9:15

1:40:23.4

16

119

Daniel Sellers

216

27

17

10:46.7

21:32

1:57.3

15

47:31.7

16.4

1:39.0

16

39:25.9

9:51

1:41:20.6

17

123

Enrique Volkmer

220

29

9

8:29.7

16:58

0:54.6

17

49:02.2

15.9

1:06.2

19

42:59.2

10:45

1:42:31.9

18

136

Andrew Relyea

80

25

23

15:25.0

30:50

1:44.8

19

52:11.4

14.9

0:34.8

10

34:31.4

8:38

1:44:27.4

19

143

Brian Young

148

28

20

11:43.0

23:26

2:21.7

12

45:01.6

17.3

3:10.7

20

43:08.5

10:47

1:45:25.5

20

150

Blake Cox

207

26

13

9:52.2

19:44

3:04.9

20

55:04.4

14.2

1:12.7

17

39:32.5

9:53

1:48:46.7

21

181

Joshua Badgett

16

28

2

6:38.9

13:16

2:18.4

22

59:38.0

13.1

0:37.6

22

49:05.7

12:16

1:58:18.6

22

192

James Curlin

283

27

19

11:02.0

22:04

1:05.2

21

56:08.3

13.9

1:16.5

24

54:06.2

13:32

2:03:38.2

23

205

Edward Zavala

291

27

21

14:13.1

28:26

2:20.4

23

1:04:06.2

12.2

1:39.4

21

47:03.0

11:46

2:09:22.1

24

215

Ryan Fischbeck

247

29

24

16:07.9

32:14

4:46.4

24

1:06:02.2

11.8

1:31.4

23

50:26.4

12:37

2:18:54.3

 

Male 30 to 34

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

2

Nicholas Wright

39

30

4

7:32.6

15:04

0:23.5

2

34:55.9

22.3

0:22.6

1

26:23.1

6:36

1:09:37.7

2

10

James DuBois

215

31

5

8:28.7

16:56

0:34.1

3

37:18.2

20.9

0:34.7

2

26:56.1

6:44

1:13:51.8

3

23

Joel Pugh

20

33

1

6:46.4

13:32

0:54.1

10

42:05.9

18.5

0:52.0

4

30:41.8

7:40

1:21:20.2

4

24

Travis Stecker

100

30

25

10:30.5

21:00

0:42.9

4

40:11.7

19.4

0:30.4

3

29:35.8

7:24

1:21:31.3

5

29

Marciano Sanche

297

30

20

9:53.5

19:46

0:24.6

6

40:42.6

19.2

0:36.8

7

32:05.9

8:01

1:23:43.4

6

33

Mitchell Fickey

190

33

19

9:49.1

19:38

0:48.7

7

41:29.4

18.8

0:41.9

6

31:37.5

7:54

1:24:26.6

7

41

Matt McShan

3

31

7

8:40.1

17:20

1:16.7

8

41:29.6

18.8

0:34.7

10

33:55.4

8:29

1:25:56.5

8

44

Dustin Weaver

46

31

10

8:52.9

17:44

1:42.5

5

40:18.1

19.4

0:56.4

14

35:24.2

8:51

1:27:14.1

9

48

Robert McGee

40

33

3

7:28.9

14:56

1:32.5

12

44:22.3

17.6

0:59.2

12

34:15.9

8:34

1:28:38.8

10

50

Brody Knudtson

184

31

17

9:36.8

19:12

0:32.4

9

42:05.4

18.5

1:22.2

15

35:28.5

8:52

1:29:05.3

11

51

jerrold lewis

223

34

33

12:13.4

24:26

2:05.2

11

42:28.9

18.4

1:02.9

5

31:28.1

7:52

1:29:18.5

12

58

Chad Tustison

44

32

2

6:55.6

13:50

0:59.3

23

47:22.6

16.5

0:43.1

13

35:06.6

8:47

1:31:07.2

13

64

Shilo Monney

23

34

6

8:33.8

17:06

2:24.4

18

46:38.6

16.7

0:56.0

8

33:48.9

8:27

1:32:21.7

14

66

Patrick McDonnell

176

31

21

9:53.9

19:46

0:50.9

22

47:12.7

16.5

0:47.4

9

33:50.4

8:28

1:32:35.3

15

71

Nathan Ketterling

228

33

16

9:34.4

19:08

1:06.0

17

46:04.6

16.9

0:47.4

16

35:32.6

8:53

1:33:05.0

16

76

Patrick Ruder

183

32

23

10:00.7

20:00

1:33.5

24

47:24.3

16.5

1:02.2

11

34:07.8

8:32

1:34:08.5

17

81

Matthew Trombley

289

30

15

9:32.6

19:04

1:25.5

15

45:16.2

17.2

1:49.3

21

37:38.7

9:25

1:35:42.3

18

82

Ryan Reynolds

186

31

26

10:38.3

21:16

1:10.0

14

45:10.7

17.3

1:10.3

22

37:43.6

9:26

1:35:52.9

19

84

Sheldon Jensen

108

34

31

11:16.0

22:32

1:47.4

19

46:41.9

16.7

0:55.7

17

35:33.4

8:53

1:36:14.4

20

92

Paul Fiasconaro

107

34

12

9:13.0

18:26

1:12.5

21

46:55.8

16.6

1:11.7

24

38:55.5

9:44

1:37:28.5

21

93

Darren Dietzmann

277

32

9

8:51.2

17:42

1:16.1

25

48:23.8

16.1

1:00.1

23

37:59.2

9:30

1:37:30.4

22

95

Joshua Rodriguez

204

32

28

10:53.7

21:46

1:36.9

28

48:38.3

16.0

0:25.8

18

36:14.2

9:04

1:37:48.9

23

97

William Warnke

237

31

32

11:38.7

23:16

1:07.3

20

46:50.3

16.7

1:33.4

19

37:03.7

9:16

1:38:13.4

24

100

David Valeriano

102

34

14

9:25.7

18:50

0:55.4

30

49:42.6

15.7

0:49.0

20

37:25.5

9:21

1:38:18.2

25

103

Eric Bunner

138

32

8

8:44.5

17:28

1:55.0

16

45:55.0

17.0

1:27.0

26

40:30.9

10:08

1:38:32.4

26

106

Rick Ojeda

66

34

11

9:10.7

18:20

1:08.2

13

44:51.6

17.4

1:35.2

29

41:57.9

10:29

1:38:43.6

27

137

Tomas Barriaga

272

31

29

11:05.9

22:10

1:40.2

26

48:27.6

16.1

1:37.2

28

41:37.0

10:24

1:44:27.9

28

145

Patrick Moorman

92

30

13

9:18.7

18:36

2:24.4

27

48:27.9

16.1

1:44.7

30

44:46.2

11:12

1:46:41.9

29

147

Shin-Yueh (Ande Lee

115

32

35

12:48.3

25:36

1:22.6

31

53:23.0

14.6

0:46.4

25

39:01.3

9:45

1:47:21.6

30

153

Stephen Roberts

47

32

22

9:54.1

19:48

1:03.7

29

48:51.1

16.0

1:17.2

32

48:42.0

12:11

1:49:48.1

31

162

Brandon Hogan

132

32

18

9:37.5

19:14

 

1

15:14.9

51.2

58:23.0

27

41:25.6

10:21

1:51:52.1

32

184

Scott Ford

77

30

30

11:09.3

22:18

2:01.8

34

57:07.1

13.7

0:48.1

31

47:59.6

12:00

1:59:05.9

33

187

Danny Casanova

65

34

27

10:48.6

21:36

1:20.5

32

54:06.3

14.4

1:33.2

33

52:47.8

13:12

2:00:36.4

34

201

Jeffrey Forness

201

31

34

12:13.8

24:26

2:18.0

33

55:17.7

14.1

2:47.3

34

54:16.3

13:34

2:06:53.1

 

Male 35 to 39

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

5

Ryon Talbot

4

37

7

7:49.3

15:38

0:45.5

1

33:39.3

23.2

0:25.2

1

28:31.6

7:08

1:11:10.9

2

12

Chad Plantz

30

39

5

7:29.4

14:58

0:36.3

2

36:18.3

21.5

0:25.4

2

29:55.7

7:29

1:14:45.1

3

15

Thomas Pauly

15

39

2

7:02.6

14:04

0:27.7

6

39:28.1

19.8

0:32.2

5

31:29.6

7:52

1:19:00.2

4

21

Christian Remington

242

37

12

8:35.5

17:10

1:19.2

3

37:55.1

20.6

1:05.7

8

31:39.3

7:55

1:20:34.8

5

22

Omar Guerrero

99

36

11

8:34.2

17:08

0:50.5

4

39:00.8

20.0

0:37.7

7

31:36.2

7:54

1:20:39.4

6

25

Carlos Torres

281

37

15

9:17.3

18:34

0:59.9

5

39:21.6

19.8

0:27.5

9

31:41.7

7:55

1:21:48.0

7

26

Jacob Garza

24

35

4

7:28.7

14:56

0:54.1

8

41:47.5

18.7

0:37.4

6

31:31.2

7:53

1:22:18.9

8

31

Carlos Rodriguez

175

35

19

10:30.5

21:00

0:36.3

7

41:01.9

19.0

0:34.8

4

31:12.3

7:48

1:23:55.8

9

43

Brett Carter

103

37

8

7:56.9

15:52

0:50.2

9

42:03.7

18.5

0:37.1

13

35:03.3

8:46

1:26:31.2

10

47

James Howton

165

36

28

12:04.8

24:08

1:32.2

10

42:58.2

18.2

1:03.6

3

30:46.8

7:42

1:28:25.6

11

56

Pepe Mirabent

263

38

16

9:23.6

18:46

0:58.6

14

44:34.3

17.5

1:01.1

12

34:50.9

8:43

1:30:48.5

12

61

Bryan Carlson

53

37

6

7:39.5

15:18

2:21.1

12

44:09.7

17.7

1:14.2

15

36:31.4

9:08

1:31:55.9

13

63

John Bratcher

35

37

3

7:19.8

14:38

0:47.7

20

47:51.1

16.3

0:52.2

14

35:27.4

8:52

1:32:18.2

14

74

Zane Miller

200

35

22

10:38.0

21:16

0:41.3

18

47:02.9

16.6

0:32.8

11

34:25.4

8:36

1:33:20.4

15

78

John Green

159

39

13

8:44.2

17:28

1:23.3

13

44:18.6

17.6

1:09.1

21

38:40.2

9:40

1:34:15.4

16

83

Jimmy Pavliska

112

38

18

9:27.6

18:54

2:27.6

19

47:49.3

16.3

2:08.1

10

34:02.2

8:31

1:35:54.8

17

89

Brian West

28

38

1

6:54.5

13:48

2:04.1

25

49:48.1

15.7

1:00.8

16

37:25.4

9:21

1:37:12.9

18

90

Aaron Breedlove

212

37

26

11:21.3

22:42

1:18.4

16

45:51.4

17.0

0:57.2

18

37:59.2

9:30

1:37:27.5

19

91

Juan Guerrero

98

39

14

9:09.9

18:18

2:15.4

15

45:45.9

17.0

1:55.7

20

38:21.0

9:35

1:37:27.9

20

98

Chad Chase

78

39

10

8:14.2

16:28

2:14.2

11

43:06.0

18.1

1:18.8

26

43:22.0

10:51

1:38:15.2

21

101

Jose Reyes

123

36

20

10:33.0

21:06

0:59.5

22

48:10.0

16.2

0:52.5

17

37:49.1

9:27

1:38:24.1

22

111

Ron Garza

113

36

25

11:06.5

22:12

0:36.5

17

46:57.1

16.6

0:49.4

22

39:39.2

9:55

1:39:08.7

23

127

James Caviness

287

38

17

9:24.9

18:48

1:13.6

21

48:09.7

16.2

1:29.7

24

42:48.2

10:42

1:43:06.1

24

131

Gabriel Cota

170

39

23

10:41.1

21:22

1:38.4

26

51:48.0

15.1

1:19.6

19

37:59.7

9:30

1:43:26.8

25

132

James Flynn

202

39

21

10:33.0

21:06

1:26.9

23

48:34.6

16.1

1:05.5

23

42:02.4

10:31

1:43:42.4

26

156

Kevin McClure

135

38

9

8:10.4

16:20

1:43.4

24

49:38.6

15.7

2:07.0

28

48:38.6

12:10

1:50:18.0

27

158

Darrell Hedgpeth

129

37

27

11:30.8

23:00

1:37.8

27

53:33.7

14.6

1:06.5

25

42:50.3

10:43

1:50:39.1

28

182

Paul Enemark

217

39

24

11:06.2

22:12

3:10.7

28

55:26.2

14.1

2:35.1

27

46:02.0

11:31

1:58:20.2

 

Male 40 to 44

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

27

Evan Smith

131

40

5

8:39.8

17:18

0:55.2

1

38:47.7

20.1

0:51.1

1

33:47.2

8:27

1:23:01.0

2

53

Luis D. Perez,

244

41

6

8:49.3

17:38

0:57.4

3

42:37.4

18.3

0:53.2

7

36:36.9

9:09

1:29:54.2

3

54

Scott George

36

44

1

7:33.5

15:06

0:59.8

5

44:17.4

17.6

0:56.8

4

36:07.3

9:02

1:29:54.8

4

59

Pete Valdez

258

44

9

9:53.4

19:46

1:03.2

2

41:35.6

18.8

0:36.2

8

38:06.5

9:32

1:31:14.9

5

67

Troy Foster

166

41

14

10:55.7

21:50

0:49.3

8

44:55.2

17.4

1:00.5

3

34:55.5

8:44

1:32:36.2

6

77

Geoff Sanford

116

41

17

11:20.1

22:40

0:49.1

9

47:03.8

16.6

0:40.1

2

34:16.0

8:34

1:34:09.1

7

80

Erik Azulay

104

42

2

8:17.4

16:34

0:48.3

6

44:36.7

17.5

0:44.0

10

41:04.7

10:16

1:35:31.1

8

85

Joseph Fox

256

42

13

10:27.9

20:54

1:44.8

4

44:04.2

17.7

0:52.0

9

39:21.1

9:50

1:36:30.0

9

86

Dale Garner

181

43

18

12:14.8

24:28

1:10.3

7

44:54.5

17.4

1:50.2

6

36:23.9

9:06

1:36:33.7

10

126

Wesley Brown

254

44

4

8:26.1

16:52

2:02.0

11

48:25.1

16.1

1:25.9

12

42:19.5

10:35

1:42:38.6

11

129

Anthony Alvarez

119

44

10

9:56.8

19:52

2:40.7

15

52:37.2

14.8

1:43.1

5

36:14.1

9:04

1:43:11.9

12

138

Nicholas Burgett

88

40

3

8:20.0

16:40

1:56.8

13

49:57.2

15.6

0:43.0

14

43:36.5

10:54

1:44:33.5

13

140

Manuel Alarcon

153

40

7

9:17.5

18:34

3:10.0

10

48:13.8

16.2

1:25.2

13

42:44.4

10:41

1:44:50.9

14

166

Alberto Isunza

260

41

15

11:00.9

22:00

3:12.0

17

54:15.3

14.4

1:59.7

11

41:53.6

10:28

1:52:21.5

15

167

Jeffrey Montgomery

188

41

16

11:14.9

22:28

2:34.8

14

50:30.9

15.4

0:28.3

15

47:38.0

11:55

1:52:26.9

16

169

Greg Zumwalt

122

43

12

10:17.1

20:34

0:49.7

12

48:43.6

16.0

0:56.7

18

51:44.9

12:56

1:52:32.0

17

173

James Ebeler

189

42

8

9:43.8

19:26

1:55.5

16

53:46.8

14.5

1:00.7

16

47:50.1

11:58

1:54:16.9

18

180

Matt Wier

164

40

11

9:57.2

19:54

1:24.8

18

55:34.9

14.0

3:05.3

17

48:04.1

12:01

1:58:06.3

19

213

Michael Polanco

226

41

19

14:35.2

29:10

3:41.3

19

1:01:12.5

12.7

3:10.2

19

53:43.8

13:26

2:16:23.0

20

220

Alberto Castro

295

42

20

15:00.7

30:00

3:09.7

20

1:06:32.5

11.7

0:48.8

20

55:03.1

13:46

2:20:34.8

 

Male 45 to 49

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

18

Stephen Smith

22

47

2

7:11.3

14:22

0:57.4

3

39:02.2

20.0

0:35.4

2

31:28.5

7:52

1:19:14.8

2

20

William Relyea

25

46

10

11:07.9

22:14

0:23.2

1

37:21.8

20.9

0:20.0

1

30:35.7

7:39

1:19:48.6

3

28

Brian Young

64

48

7

10:07.1

20:14

1:18.3

2

38:17.3

20.4

0:46.4

3

32:44.5

8:11

1:23:13.6

4

36

Gregory Swanson

56

46

4

8:25.9

16:50

0:37.9

4

41:07.8

19.0

0:32.3

4

33:53.5

8:28

1:24:37.4

5

39

Randy McCafferty

19

45

1

6:50.0

13:40

0:55.6

5

42:24.6

18.4

0:32.8

5

34:25.9

8:36

1:25:08.9

6

60

Raymond Hernandez

118

46

5

9:25.0

18:50

1:31.7

7

44:21.9

17.6

1:24.4

6

35:00.8

8:45

1:31:43.8

7

73

Jeffrey Martinez

83

47

6

9:29.8

18:58

1:04.5

6

43:06.9

18.1

1:15.6

8

38:18.2

9:35

1:33:15.0

8

96

Mike Doner

210

47

3

7:50.5

15:40

1:38.0

9

46:57.1

16.6

1:23.9

11

40:14.0

10:04

1:38:03.5

9

134

Robert Fenske

161

49

8

10:35.5

21:10

1:29.9

10

48:54.8

16.0

0:53.3

12

42:17.6

10:34

1:44:11.1

11

144

Robert Lemke

293

48

15

12:57.0

25:54

2:30.2

11

50:17.2

15.5

2:16.6

7

37:25.5

9:21

1:45:26.5

12

149

Leon Hall

178

49

9

11:06.7

22:12

2:37.6

12

52:37.0

14.8

2:36.4

9

38:32.6

9:38

1:47:30.3

13

159

Gregory Turley

121

45

11

11:29.3

22:58

1:27.2

14

53:30.3

14.6

1:25.5

13

43:06.7

10:47

1:50:59.0

14

160

Gregory Pratt

300

47

17

15:15.0

30:30

2:02.3

13

53:29.3

14.6

1:27.4

10

39:17.7

9:49

1:51:31.7

15

172

Jim Childress

224

47

14

11:56.4

23:52

1:32.7

16

54:46.4

14.2

1:09.9

15

44:03.0

11:01

1:53:28.4

16

177

Raymond Nolin

292

45

16

15:01.5

30:02

2:09.6

15

53:45.2

14.5

1:07.2

16

45:06.0

11:17

1:57:09.5

17

191

Fernando J Ocon,M.D

128

47

13

11:49.4

23:38

2:56.3

18

58:31.7

13.3

1:14.0

17

48:38.6

12:10

2:03:10.0

18

194

Josh Guajardo

264

48

18

16:03.7

32:06

1:49.6

17

58:05.9

13.4

0:32.5

18

49:12.7

12:18

2:05:44.4

 

Male 50 to 54

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

45

Mark Schnur

130

50

3

9:34.2

19:08

1:00.4

1

40:02.4

19.5

0:45.2

2

36:03.0

9:01

1:27:25.2

2

57

Mark Coppins

137

51

1

9:01.1

18:02

1:17.6

4

45:39.1

17.1

1:01.3

1

33:50.8

8:28

1:30:49.9

3

102

Luis Alvarez

298

50

2

9:05.7

18:10

1:44.0

7

48:17.1

16.2

1:14.9

3

38:07.5

9:32

1:38:29.2

4

110

Lynn James

227

52

4

10:00.2

20:00

1:52.1

2

44:41.7

17.5

1:47.2

5

40:46.3

10:12

1:39:07.5

5

124

Blair Holmstrand

288

50

7

10:38.9

21:16

0:47.7

6

47:16.7

16.5

0:44.6

6

43:09.3

10:47

1:42:37.2

6

133

Ed Purvis

265

54

12

16:18.7

32:36

1:17.6

5

45:51.5

17.0

1:29.9

4

39:12.7

9:48

1:44:10.4

7

135

Arnold Espe

144

50

6

10:25.6

20:50

1:44.6

3

45:03.2

17.3

2:15.2

7

44:44.5

11:11

1:44:13.1

8

190

Kyle Crake

136

50

8

11:12.5

22:24

1:57.7

10

57:08.7

13.7

1:04.6

8

50:36.7

12:39

2:02:00.2

9

203

Alberto Alvarez

249

53

9

11:37.9

23:14

2:50.6

9

54:41.5

14.3

1:19.9

10

57:55.6

14:29

2:08:25.5

10

207

Stanley Cobb

261

52

5

10:06.0

20:12

3:28.1

8

51:58.7

15.0

2:13.2

11

1:04:21.2

16:05

2:12:07.2

11

211

Ronald Walton

230

51

11

14:28.7

28:56

3:07.3

11

1:04:56.4

12.0

1:42.3

9

51:09.8

12:47

2:15:24.5

 

Male 55 to 59

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

65

James Campbell

90

56

1

8:50.0

17:40

0:42.1

2

44:26.0

17.6

0:28.9

1

38:05.6

9:31

1:32:32.6

2

99

Pete Range

211

55

3

10:01.0

20:02

2:50.7

1

44:07.9

17.7

1:51.4

2

39:25.6

9:51

1:38:16.6

3

161

Rex Boyland

214

56

5

11:03.3

22:06

3:22.3

3

48:36.6

16.0

1:31.1

3

47:12.8

11:48

1:51:46.1

4

185

Jeffrey Smith

120

56

2

8:53.4

17:46

2:00.1

4

53:40.1

14.5

1:35.8

4

53:15.9

13:19

1:59:25.3

5

217

Blaine Bachus

114

56

4

10:51.6

21:42

3:03.2

5

1:04:29.9

12.1

1:46.9

5

59:17.3

14:49

2:19:28.9

 

Male 60 to 64

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

34

Orb Greenwald

29

62

1

7:04.2

14:08

0:47.0

1

38:10.5

20.4

0:56.5

1

37:36.7

9:24

1:24:34.9

 

DU1 - Swim/Bike

Female

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

2

Melissa Ward

229

44

1

9:50.6

19:40

1:35.2

2

56:24.0

13.8

0:31.8

1

0:59.0

0:15

1:09:20.6

2

3

Sara Brennan

177

44

2

11:36.4

23:12

1:58.8

1

54:25.5

14.3

0:54.7

2

1:07.0

0:17

1:10:02.4

 

Male

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

Gil Moreno

222

38

2

10:19.3

20:38

1:16.3

1

50:25.4

15.5

1:00.3

1

1:05.6

0:16

1:04:06.9

2

4

John Gauthier

146

38

1

8:57.0

17:54

3:20.0

3

1:01:08.7

12.8

1:18.3

5

1:49.5

0:27

1:16:33.5

3

5

Alex Ojeda

182

32

4

12:49.4

25:38

3:27.3

2

58:21.5

13.4

0:52.2

2

1:16.3

0:19

1:16:46.7

4

6

Chris Lenahan

286

52

5

17:57.1

35:54

2:42.8

4

1:08:34.9

11.4

0:42.3

4

1:36.2

0:24

1:31:33.3

5

7

Dave Meaden

198

53

3

10:30.8

21:00

4:43.4

5

1:24:43.9

9.21

1:06.7

3

1:29.4

0:22

1:42:34.2

 

DU2 - Swim/Run

Female

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

2

Michelle Arishita

86

21

2

7:34.6

15:08

 

 

 

 

 

2

37:59.6

9:30

45:34.2

2

3

Kelli Hudson

84

33

3

7:57.7

15:54

2:06.3

 

 

 

 

1

37:40.3

9:25

47:44.3

3

4

Kimberly Mason

31

32

1

7:32.2

15:04

1:35.6

 

 

 

 

3

42:54.6

10:44

52:02.4

 

Male

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

James Wyatt

37

43

1

7:36.5

15:12

 

 

 

 

 

1

33:28.9

8:22

41:05.4

 

DU3 - Bike/Run

Female

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

3

Cindy Faschingbauer

308

43

 

 

 

 

3

56:48.8

13.7

0:26.9

1

36:37.0

9:09

1:33:25.8

2

5

Myrna Gonzalez

304

39

 

 

 

 

1

51:53.9

15.0

1:28.8

3

50:11.1

12:33

1:42:05.0

3

6

Teresa Ford

306

29

 

 

 

 

2

55:15.4

14.1

1:15.7

2

48:44.1

12:11

1:44:01.5

4

9

Danielle Yutzy

302

30

 

 

 

 

4

1:09:26.0

11.2

2:01.9

4

1:04:04.3

16:01

2:13:30.3

 

Male

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

Gregory Kish

311

46

 

 

 

 

1

42:39.5

18.3

1:10.4

1

37:45.6

9:26

1:20:25.1

2

2

Vishwas Lyengar

310

30

 

 

 

 

2

47:57.8

16.3

1:17.5

2

41:23.3

10:21

1:29:21.1

3

4

Rocky Tolentino

52

41

 

 

 

 

4

55:16.6

14.1

1:37.0

3

42:47.5

10:42

1:39:41.1

4

7

Gustavo Pierce

307

40

 

 

 

 

3

55:00.1

14.2

2:00.1

5

58:12.9

14:33

1:53:13.0

5

8

Gaspar Martinez

296

45

 

 

 

 

5

1:07:51.9

11.5

1:28.4

4

55:03.6

13:46

2:04:23.9

6

10

Travis Walker

305

27

 

 

 

 

6

1:29:04.8

8.76

1:15.5

6

1:00:11.4

15:03

2:29:16.2

 

Fat Tire

Female

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

6

Cindy Tilley

196

36

1

10:51.4

21:42

1:32.2

1

53:18.5

14.6

0:56.3

2

40:40.1

10:10

1:47:18.5

2

9

Kelly M Martinez

235

41

2

12:12.9

24:24

2:10.4

2

57:30.7

13.6

0:34.9

1

39:18.9

9:50

1:51:47.8

 

Male

 

Overall

 

-- 500M Swim -------

T1

-- 13mi Bike -------

T2

-- 4mi Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

Gary Branson

251

39

7

12:11.3

24:22

1:47.4

1

48:15.4

16.2

0:33.2

1

33:42.6

8:26

1:36:29.9

2

2

Fohn Bendele

248

42

6

10:57.9

21:54

1:13.9

2

48:58.9

15.9

0:49.2

3

34:37.6

8:39

1:36:37.5

3

3

Kevin Mack

187

36

4

9:51.5

19:42

1:18.4

5

52:18.3

14.9

0:44.3

2

34:18.7

8:35

1:38:31.2

4

4

Ben Perry

209

26

3

9:22.4

18:44

1:27.6

7

57:06.4

13.7

0:31.0

5

37:31.4

9:23

1:45:58.8

5

5

David Sawtelle

301

46

1

8:40.3

17:20

1:42.8

3

51:34.6

15.1

0:42.6

7

43:31.3

10:53

1:46:11.6

6

7

Devin Verdon

294

43

9

14:40.3

29:20

3:34.0

6

54:09.6

14.4

0:39.4

4

34:49.9

8:42

1:47:53.2

7

8

Paul Theron

117

33

2

8:44.3

17:28