Tri It In Spanish Triathlon 2010 Results

June 20, 2010


Results By RRPTiming -- http://www.RRPTiming.com


Overall Female Open Winners

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

21

Mandy Heintz

1014

29

1

4:56.1

**:20

0:39.7

1

36:47.9

20.6

0:29.4

1

16:36.7

7:54

59:29.8

 

Overall Female Masters Winners

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

22

Sharon Sander

1013

48

1

4:46.3

**:03

0:57.1

1

36:55.1

20.5

0:46.8

1

16:22.3

7:48

59:47.6

 

Female 19 and under

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

140

Tianna Christopher

1039

17

1

6:36.8

**:37

3:42.1

1

44:44.5

16.9

1:25.4

1

20:48.8

9:54

1:17:17.6

 

Female 20 to 24

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

55

Sarah Lawrence

1099

23

1

5:02.4

**:43

1:07.2

1

39:25.1

19.2

0:51.7

1

18:32.4

8:50

1:04:58.8

2

143

Lorena Saenz

1107

22

3

5:23.7

**:57

1:31.4

5

47:55.5

15.8

1:03.1

2

22:31.1

10:43

1:18:24.8

3

147

Anna Hoffman

1244

23

4

6:05.0

**:17

1:31.1

3

45:21.4

16.7

1:20.5

3

24:47.4

11:48

1:19:05.4

4

156

Sarah Beaver

1010

23

2

5:09.8

**:17

1:37.8

4

47:39.2

15.9

1:03.0

4

25:00.0

11:54

1:20:29.8

5

159

Darlene Eddy

1231

24

5

7:12.2

**:40

2:35.6

2

42:26.2

17.8

1:21.2

5

27:53.6

13:17

1:21:28.8

 

Female 25 to 29

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

66

Amanda Wolfe

1012

27

1

5:15.1

**:47

1:13.1

1

40:03.1

18.9

0:43.8

1

19:24.4

9:14

1:06:39.5

2

115

Jennifer Torstrick

1132

27

5

7:04.4

**:03

0:43.9

4

45:04.7

16.8

0:32.4

2

20:54.0

9:57

1:14:19.4

3

129

Kelly Stechschulte

1084

25

3

6:28.6

**:07

1:17.4

3

42:52.6

17.6

0:31.0

5

24:39.9

11:44

1:15:49.5

4

138

Jennifer Daniels

1034

28

2

5:59.8

**:10

2:40.5

5

45:36.3

16.6

0:41.2

3

22:01.5

10:29

1:16:59.3

5

153

Gabrielle Groom

1134

27

7

7:46.1

**:13

2:36.5

2

42:43.2

17.7

1:49.3

6

25:13.3

12:00

1:20:08.4

6

172

Kimberly Schneider

1173

29

8

7:56.1

**:30

1:33.9

6

52:25.8

14.4

0:36.3

4

23:33.4

11:13

1:26:05.5

7

187

Candace Rike

1209

29

9

9:19.8

**:33

1:55.7

9

53:22.4

14.2

0:57.9

7

25:44.7

12:15

1:31:20.5

8

188

Amanda Davis

1097

29

4

7:01.3

**:27

3:48.1

7

52:28.3

14.4

0:40.6

8

27:22.6

13:02

1:31:20.9

9

193

Meghann McCracken

1243

25

6

7:33.9

**:50

2:39.6

8

52:51.7

14.3

2:33.7

9

29:36.8

14:06

1:35:15.7

 

Female 30 to 34

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

40

Melanie Etherton

1115

34

4

6:30.7

**:23

1:35.8

1

35:41.8

21.2

0:51.4

1

18:09.2

8:39

1:02:48.9

2

43

Vanessa Seifert

1030

31

2

6:20.2

**:23

0:58.8

2

36:20.7

20.8

0:44.5

4

18:46.1

8:56

1:03:10.3

3

64

Monica Marsh

1035

32

1

6:14.1

**:30

1:00.2

4

40:01.3

18.9

0:51.5

2

18:12.7

8:40

1:06:19.8

4

89

Sanaa Alaoui

1114

33

5

6:44.8

**:47

1:09.5

3

39:52.5

19.0

0:46.0

8

21:50.6

10:24

1:10:23.4

5

90

Leslie Bauer

1009

34

3

6:28.8

**:37

1:06.9

5

40:52.1

18.5

0:35.0

7

21:23.1

10:11

1:10:25.9

6

113

Tiffany Greathouse

1137

30

9

7:31.1

**:20

1:29.4

7

44:20.7

17.1

1:26.9

5

19:27.7

9:16

1:14:15.8

7

122

Olivia Burgess

1200

30

12

9:11.4

**:03

1:38.4

8

44:35.2

17.0

1:10.4

3

18:18.6

8:43

1:14:54.0

8

124

Orissa Loftin

1092

33

8

7:30.0

**:00

0:57.1

6

43:46.7

17.3

1:12.2

9

21:53.7

10:25

1:15:19.7

9

151

Aixa Alvarez

1213

34

6

6:45.5

**:53

3:42.4

9

46:56.9

16.1

1:10.7

6

20:49.6

9:55

1:19:25.1

10

179

Katherine Neese

1089

32

7

7:24.7

**:13

2:22.5

10

49:35.3

15.2

1:08.2

10

22:58.4

10:56

1:28:29.1*

11

194

Tracy Matus

1208

34

10

8:02.6

**:53

2:03.6

11

56:30.7

13.4

1:01.7

11

27:38.0

13:10

1:35:16.6

12

204

Amy Morris

1080

34

11

8:09.8

**:13

2:28.1

12

58:52.1

12.8

1:23.8

12

34:39.5

16:30

1:45:33.3

 

Female 35 to 39

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

31

Landra Fowler

1236

39

1

5:32.3

**:00

0:41.9

3

39:00.7

19.4

0:12.4

1

16:04.2

7:39

1:01:31.5

2

42

Jennifer Rulon

1008

39

2

5:55.4

**:03

1:10.0

1

37:56.8

19.9

0:40.2

3

17:13.1

8:12

1:02:55.5

3

45

Brandi Shipman

1105

37

3

6:17.5

**:13

1:04.0

2

38:07.2

19.8

0:45.8

2

17:03.6

8:07

1:03:18.1

4

87

Lauri Smit

1180

39

5

6:43.6

**:47

1:01.5

4

41:52.0

18.1

0:37.5

5

19:52.8

9:28

1:10:07.4

5

109

Amy Vann

1157

38

4

6:28.8

**:30

1:07.7

6

42:27.6

17.8

0:50.7

9

22:06.0

10:31

1:13:00.8

6

112

Lorena Garsed

1258

38

8

7:11.4

**:40

2:35.2

5

42:14.5

17.9

0:45.3

6

21:17.3

10:08

1:14:03.7

7

134

Jennifer Forman

1153

36

10

7:46.3

**:37

2:04.1

7

45:15.3

16.7

1:52.6

4

19:13.3

9:09

1:16:11.6

8

155

Brenda McLaughlin

1154

35

9

7:27.3

**:37

1:40.0

8

45:54.4

16.5

1:17.6

12

24:08.6

11:30

1:20:27.9

9

158

Brandy Peiser

1166

37

7

7:01.9

**:43

2:12.0

10

49:23.9

15.3

0:30.1

8

21:59.7

10:28

1:21:07.6

10

165

Maria Nella Ardavin

1095

36

6

6:50.2

**:50

2:39.4

11

50:49.0

14.9

1:45.6

7

21:51.8

10:24

1:23:56.0

11

167

Brandee Nickodem

1234

37

13

10:57.5

**:00

2:25.1

9

47:43.2

15.8

0:56.7

11

22:33.6

10:44

1:24:36.1

12

174

Barbara Lebron

1172

38

12

10:35.5

**:37

0:59.1

12

51:17.2

14.7

0:58.7

10

22:22.1

10:39

1:26:12.6

13

177

Luly Turentine

1201

37

16

1:03:47.2

**:10

 

13

51:24.4

14.7

 

13

26:10.8

12:28

1:27:30.3

14

197

Sherry Christensen

1211

39

11

9:49.6

**:13

2:21.2

14

51:33.3

14.7

0:46.5

16

33:58.6

16:10

1:38:29.2

15

199

Carey McAdoo

1215

35

14

11:10.5

**:10

3:29.5

15

57:32.4

13.1

1:35.1

15

28:56.1

13:47

1:42:43.6

16

205

Michelle Lopez Schmehl

1227

37

15

14:24.1

**:37

2:49.6

16

1:00:04.2

12.6

3:01.2

14

26:33.3

12:39

1:46:52.4

 

Female 40 to 44

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

60

Diana Ruderman

1108

41

2

7:02.3

**:23

0:50.2

3

40:35.0

18.6

0:32.8

1

16:21.0

7:47

1:05:21.3

2

97

Elizabeth Lopez

1133

41

9

8:28.2

**:13

1:13.2

1

39:38.7

19.1

1:41.1

4

20:05.8

9:34

1:11:07.0

3

103

Anneke Bush

1073

44

1

6:33.2

**:43

1:23.2

2

40:27.0

18.7

0:38.8

7

22:59.0

10:57

1:12:01.2

4

111

Kerry Orsingher

1143

40

4

7:20.9

**:33

1:24.5

4

42:52.5

17.6

0:45.0

5

21:07.9

10:03

1:13:30.8

5

145

Jeannie Hightower

1135

40

13

9:34.8

**:57

1:24.8

7

47:15.9

16.0

1:38.3

3

19:05.3

9:05

1:18:59.1

6

157

Courtney West

1179

43

12

9:34.1

**:23

1:44.4

5

46:35.9

16.2

0:58.7

6

22:10.5

10:33

1:21:03.6

7

171

Kelley Humphries

1182

44

11

8:35.6

**:57

1:18.0

6

47:00.8

16.1

0:55.2

12

27:40.4

13:10

1:25:30.0

8

178

Betsy Herndon

1165

44

3

7:13.7

**:27

1:59.3

8

49:15.8

15.4

0:35.9

14

28:50.6

13:44

1:27:55.3

9

183

Karen Alvarez

1218

43

10

8:31.0

**:43

2:03.2

9

51:23.4

14.7

0:40.4

11

27:04.1

12:53

1:29:42.1

10

190

Ingrid Skop

1225

44

8

8:08.8

**:37

2:08.3

10

54:30.4

13.9

1:56.3

9

25:53.7

12:20

1:32:37.5

11

192

Natalia Montalvo

1199

40

7

7:49.7

**:13

2:43.5

12

58:06.7

13.0

0:56.8

8

24:56.3

11:52

1:34:33.0

12

195

Anne Ekern

1261

41

5

7:34.0

**:20

0:46.0

15

1:08:33.1

11.0

2:02.9

2

16:26.8

7:50

1:35:22.8

13

198

Trish Wallace

1188

44

6

7:47.9

**:20

1:55.7

13

58:45.6

12.9

1:41.7

13

28:28.2

13:33

1:38:39.1

14

207

Ana Tamargo

1171

42

14

11:43.1

**:10

1:35.9

14

1:00:48.7

12.4

1:52.4

15

39:52.4

18:59

1:55:52.5

15

209

Ann Attridge

1058

41

15

7:59:23.2

**:57

2:18.4

11

54:31.7

13.9

1:56.9

10

26:24.7

12:34

9:24:34.9

 

Female 45 to 49

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

65

Katherine Moore

1216

46

4

8:10.9

**:40

1:07.2

3

38:48.5

19.5

0:46.3

1

17:42.1

8:26

1:06:35.0

2

73

Kelly McConie

1093

45

2

6:57.1

**:40

1:35.4

2

38:41.7

19.5

0:54.9

2

20:06.4

9:34

1:08:15.5

3

108

Laura Harrison

1044

47

1

6:42.1

**:03

0:58.3

5

43:24.2

17.4

1:37.5

3

20:07.6

9:35

1:12:49.7

4

110

Kelly Martinez

1240

45

6

9:41.7

**:43

2:50.1

1

36:18.3

20.8

1:05.6

5

23:16.3

11:05

1:13:12.0

5

130

Rosemary Flores

1130

49

5

9:19.5

**:30

1:33.9

4

41:24.1

18.3

1:29.0

4

22:06.6

10:31

1:15:53.1

6

189

Sandy Whitley

1129

48

3

7:31.0

**:53

1:35.1

6

48:52.4

15.5

1:34.5

6

33:03.9

15:44

1:32:36.9

 

Female 50 to 54

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

121

Kathy Slowik

1175

52

2

7:52.9

**:37

2:35.0

1

41:28.8

18.2

0:58.2

2

21:38.9

10:18

1:14:33.8

2

135

Marty Crouch

1131

50

4

8:35.8

**:07

1:45.7

2

43:06.5

17.5

1:03.8

3

22:04.1

10:30

1:16:35.9

3

137

Judy Hufstetler

1181

53

6

9:56.2

**:40

2:36.5

3

44:38.3

16.9

0:41.2

1

19:05.2

9:05

1:16:57.4

4

160

Janice Mangrum

1067

52

3

8:04.9

**:37

1:11.5

4

45:51.2

16.5

1:11.3

4

25:29.5

12:08

1:21:48.4

5

175

Peg Kramer

1193

50

1

7:47.6

**:33

1:16.1

5

46:35.2

16.2

1:28.7

5

30:05.1

14:20

1:27:12.7

6

206

Dagmar Alvis

1195

50

5

9:34.3

**:03

3:09.2

6

1:02:16.9

12.1

2:03.9

6

35:09.2

16:44

1:52:13.5

7

208

Laura Stair

1260

52

7

11:58.3

**:47

5:07.2

7

1:17:04.1

9.81

1:22.7

7

42:45.3

20:21

2:18:17.6

 

Female 55 to 59

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

63

Teresa Triche

1051

57

1

6:13.9

**:40

1:41.1

1

39:43.0

19.0

1:15.9

1

17:23.4

8:17

1:06:17.3

2

95

Nancy Jobe

1048

58

2

6:24.7

**:10

1:17.6

2

40:43.0

18.6

0:52.4

2

21:26.7

10:12

1:10:44.4

3

203

Eileen Friedeck

1192

55

3

8:45.3

**:10

2:32.2

3

1:00:34.4

12.5

0:50.4

3

32:45.6

15:36

1:45:27.9

 

Female 60 to 64

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

163

Susan Erhardt

1176

61

1

8:44.1

**:50

2:30.9

1

45:39.2

16.6

2:28.9

1

23:20.5

11:07

1:22:43.6

2

168

Kit Ogburn

1210

63

2

9:35.6

**:27

1:21.3

2

46:21.6

16.3

1:09.1

2

26:18.9

12:31

1:24:46.5

 

Overall Male Open Winners

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

Benjamin Ryan

1015

28

1

4:15.7

**:10

0:37.3

1

30:36.2

24.7

0:20.5

1

14:13.8

6:46

50:03.5

 

Overall Male Masters Winners

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

4

Luis Garcia

1257

43

1

5:11.2

**:50

0:29.1

1

32:32.8

23.2

0:25.1

1

14:50.3

7:04

53:28.5

 

Male 19 and under

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

8

Luke Wempe

1053

19

1

5:10.5

**:57

0:43.6

1

35:57.2

21.0

0:35.2

1

14:04.5

6:42

56:31.0

2

67

Chandler Glenn

1091

13

2

5:21.5

**:47

0:40.2

2

40:13.5

18.8

0:30.3

4

19:59.6

9:31

1:06:45.1

3

96

Ricky Jimenez

1128

18

3

7:29.5

**:43

1:18.4

3

41:47.0

18.1

1:01.6

2

19:11.1

9:08

1:10:47.6

4

154

Austin Echols

1164

19

4

7:59.2

**:40

2:24.5

4

49:31.8

15.3

1:09.7

3

19:15.1

9:10

1:20:20.3

 

Male 20 to 24

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

3

John Collins

1086

24

1

4:26.9

**:23

0:29.6

1

32:52.6

23.0

0:32.8

1

14:54.9

7:06

53:16.8

2

9

Cole Fugate

1021

23

4

5:07.2

**:37

0:32.4

2

34:27.7

21.9

0:20.9

3

16:06.7

7:40

56:34.9

3

14

Cody Marett

1024

23

6

5:16.8

**:10

0:48.6

4

35:01.0

21.6

0:29.4

4

16:36.7

7:54

58:12.5

4

28

Elliot Stump

1238

24

8

5:49.9

**:07

0:51.3

3

34:59.7

21.6

0:27.0

8

18:52.0

8:59

1:00:59.9

5

35

Ryan Rios

1254

24

7

5:41.1

**:33

3:44.6

5

35:42.9

21.2

1:45.5

2

15:08.0

7:12

1:02:02.1

6

39

Donny Hackett

1018

20

5

5:08.2

**:10

1:21.8

6

37:37.6

20.1

0:41.6

5

17:53.1

8:31

1:02:42.3

7

53

Wesley Fikes

1002

23

2

4:40.5

**:40

0:51.2

7

40:26.2

18.7

0:17.6

7

18:27.2

8:47

1:04:42.7

8

84

Jacob Holloway

1043

24

13

6:52.6

**:10

1:01.6

9

41:34.5

18.2

0:55.9

11

19:21.8

9:13

1:09:46.4

9

86

Joshua Soucie

1096

20

9

5:57.6

**:23

1:19.6

10

42:51.1

17.6

0:46.3

10

19:03.5

9:04

1:09:58.1

10

98

Will Davis

1068

20

3

4:53.8

**:40

1:57.9

11

45:20.2

16.7

0:35.9

6

18:19.6

8:43

1:11:07.4

11

99

Donovan Delgado

1169

23

14

10:08.0

**:40

0:51.0

8

40:59.4

18.4

0:30.6

9

18:52.3

8:59

1:11:21.3

12

142

Philip Borroni

1065

24

10

6:26.8

**:47

2:06.8

13

46:26.9

16.3

0:34.3

12

22:04.7

10:30

1:17:39.5

13

152

Cameron Blakeley

1247

22

12

6:41.5

**:07

0:52.4

12

46:00.7

16.4

1:41.9

14

24:14.4

11:32

1:19:30.9

14

161

Andrew Rollins

1205

24

11

6:30.5

**:33

1:51.1

14

49:28.5

15.3

0:57.4

13

23:24.2

11:09

1:22:11.7

 

Male 25 to 29

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

18

Carlos Miranda

1037

29

5

5:50.2

**:37

0:42.3

1

35:38.8

21.2

0:36.9

3

16:14.0

7:44

59:02.2

2

20

Jerett Gordon

1004

26

1

5:03.6

**:30

1:12.3

2

36:03.3

21.0

0:50.4

2

16:09.2

7:41

59:18.8

3

24

Todd Bentley

1087

25

2

5:25.6

**:00

1:12.2

3

36:34.1

20.7

0:54.7

5

16:18.2

7:46

1:00:24.8

4

38

Oliver Kapusciok

1023

29

4

5:43.6

**:40

1:24.7

4

38:01.1

19.9

1:16.2

4

16:15.0

7:44

1:02:40.6

5

57

Tyson Powell

1198

28

8

7:05.6

**:37

1:59.7

6

38:20.6

19.7

0:51.7

6

16:44.5

7:58

1:05:02.1

6

62

Duane Harrison

1072

29

6

6:20.5

**:03

2:03.6

9

40:32.9

18.7

0:37.5

1

15:58.8

7:36

1:05:33.3

7

71

Ryan Silva

1186

28

9

7:49.4

**:17

1:35.2

5

38:15.1

19.8

1:06.7

9

18:51.3

8:59

1:07:37.7

8

75

Colin Ross

1158

27

7

6:51.4

**:47

1:59.8

8

40:09.7

18.8

1:35.5

8

17:47.7

8:28

1:08:24.1

9

77

Paul Jaquez

1031

28

3

5:29.4

**:40

0:56.6

11

43:14.4

17.5

1:26.0

7

17:27.1

8:19

1:08:33.5

10

102

Greg Jeong

1217

29

12

9:08.1

**:43

1:41.3

7

40:08.0

18.8

0:53.7

10

20:02.2

9:32

1:11:53.3

11

128

Michael Brenneman

1070

28

11

8:00.9

**:03

2:39.9

10

42:12.6

17.9

2:16.5

11

20:29.8

9:45

1:15:39.7

12

164

Mark Palumbo

1222

27

10

7:58.9

**:43

2:51.5

12

47:27.0

15.9

1:25.5

12

23:56.4

11:24

1:23:39.3

13

186

James Rike

1206

28

13

9:19.5

**:37

2:02.7

13

53:15.5

14.2

0:52.8

13

25:48.1

12:17

1:31:18.6

 

Male 30 to 34

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

5

Lawrence Lane

1248

33

1

5:02.9

**:07

1:11.8

1

31:46.6

23.8

0:35.6

2

15:23.3

7:20

54:00.2

2

10

James DuBois

1141

31

4

5:41.6

**:00

0:44.6

3

35:22.8

21.4

0:41.6

1

14:20.7

6:50

56:51.3

3

16

Carlos Ferrer

1007

32

3

5:35.5

**:13

0:58.5

2

34:16.6

22.1

0:23.9

5

17:04.7

8:08

58:19.2

4

23

Renato Zanetti

1029

32

2

5:25.5

**:27

0:58.4

4

35:59.6

21.0

1:01.0

4

16:40.9

7:56

1:00:05.4

5

30

Mitchell Fickey

1047

33

11

6:54.4

**:10

0:57.4

5

36:44.2

20.6

0:41.4

3

16:06.1

7:40

1:01:23.5

6

68

Patrick Ruder

1255

32

7

6:24.4

**:57

2:02.5

7

39:49.4

19.0

0:58.1

6

17:34.1

8:22

1:06:48.5

7

79

Seth Friedly

1214

31

10

6:50.6

**:23

2:15.3

6

39:26.0

19.2

1:23.7

8

18:53.9

9:00

1:08:49.5

8

81

Paul Fiasconaro

1122

34

5

6:14.3

**:00

1:38.0

9

40:12.6

18.8

0:55.4

11

20:11.8

9:37

1:09:12.1

9

82

David Valeriano

1109

34

8

6:42.5

**:40

0:56.9

10

42:10.1

17.9

0:36.0

9

18:54.2

9:00

1:09:19.7

10

101

Eric Hilton

1100

31

9

6:47.4

**:33

1:08.0

8

40:07.1

18.8

0:45.9

13

22:46.1

10:50

1:11:34.5

11

104

Frank Vielma

1125

30

13

7:41.4

**:03

2:54.0

11

43:10.8

17.5

0:30.2

7

17:46.3

8:28

1:12:02.7

12

118

Brandon Sladecek

1187

31

14

7:58.3

**:37

2:16.9

12

43:44.6

17.3

0:34.5

10

19:50.0

9:27

1:14:24.3

13

131

Louie Carmona

1202

32

15

8:35.7

**:17

1:06.0

13

44:03.7

17.2

1:20.3

12

20:57.3

9:59

1:16:03.0

14

148

Patrick Moorman

1059

30

6

6:24.3

**:33

2:33.1

14

44:09.3

17.1

1:25.6

14

24:41.8

11:45

1:19:14.1

15

182

Jeffrey Forness

1149

31

12

7:20.0

**:13

2:30.2

15

45:13.5

16.7

4:06.3

15

30:12.9

14:23

1:29:22.9

 

Male 35 to 39

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

2

Ryon Talbot

1042

37

3

5:22.6

**:33

0:53.0

1

30:23.8

24.9

0:31.2

1

14:51.5

7:04

52:02.1

2

11

Dale Seiler

1113

37

9

6:25.3

**:33

0:55.9

2

32:39.9

23.2

0:54.2

3

16:07.3

7:40

57:02.6

3

13

Thomas Pauly

1025

39

1

5:05.8

**:10

0:36.4

4

35:03.7

21.6

0:38.9

7

16:39.4

7:56

58:04.2

4

26

Derek Waters

1026

39

5

5:47.9

**:13

1:23.6

3

34:52.6

21.7

0:44.8

10

18:08.1

8:38

1:00:57.0

5

29

Carlos Torres

1041

37

11

6:30.2

**:13

1:15.5

5

35:34.5

21.3

1:10.0

6

16:37.6

7:55

1:01:07.8

6

32

Jim Bradshaw

1152

38

8

6:21.3

**:17

1:54.7

8

37:27.9

20.2

0:55.4

2

14:53.8

7:05

1:01:33.1

7

33

Jacob Garza

1005

35

2

5:20.1

**:00

0:56.7

11

38:07.2

19.8

0:38.1

5

16:35.3

7:54

1:01:37.4

8

41

James Neiner

1112

36

10

6:29.2

**:07

1:11.4

12

38:13.1

19.8

0:26.5

4

16:34.8

7:53

1:02:55.0

9

47

Dennis Avendano

1082

37

12

6:30.4

**:30

0:58.1

6

36:08.5

20.9

0:50.4

16

19:01.9

9:03

1:03:29.3

10

49

Brett Carter

1119

37

4

5:32.3

**:33

1:11.8

7

37:20.3

20.3

0:29.9

18

19:29.7

9:17

1:04:04.0

11

50

Steven McLeod

1085

36

13

6:30.6

**:57

0:46.6

10

37:53.1

20.0

0:44.3

13

18:30.7

8:49

1:04:25.3

12

54

Brian Loftin

1006

38

7

6:15.4

**:03

0:39.4

9

37:39.0

20.1

0:37.6

19

19:35.2

9:20

1:04:46.6

13

58

Zane Miller

1077

35

18

7:05.9

**:57

0:59.7

13

39:08.0

19.3

0:35.3

9

17:17.0

8:14

1:05:05.9

14

61

Richard Lara

1106

35

14

6:35.5

**:40

1:32.9

14

39:30.4

19.1

0:59.7

8

16:46.7

7:59

1:05:25.2

15

76

Marco Garsed

1259

37

19

7:12.1

**:07

1:57.0

16

39:40.1

19.1

0:44.9

14

18:52.6

8:59

1:08:26.7

16

92

Josh Gonzales

1022

39

17

6:55.9

**:27

1:25.0

15

39:31.2

19.1

1:35.8

20

21:04.2

10:02

1:10:32.1

17

93

Kris O'Brien

1224

37

28

9:18.3

**:10

1:28.4

19

41:07.2

18.4

0:27.4

12

18:22.1

8:45

1:10:43.4

18

94

Chris Stanley

1160

37

16

6:44.4

**:33

2:05.7

22

42:35.1

17.8

1:08.2

11

18:10.0

8:39

1:10:43.4

19

106

Mark Garcia

1253

38

26

8:47.6

**:27

2:34.7

18

40:36.6

18.6

1:30.7

15

18:55.8

9:00

1:12:25.4

20

107

Jason Coleman

1063

38

22

7:27.3

**:23

1:34.7

17

40:09.9

18.8

0:47.4

24

22:42.5

10:49

1:12:41.8

21

116

Gaven Schneider

1163

37

20

7:13.3

**:40

1:38.5

21

42:28.6

17.8

1:06.9

23

21:55.5

10:26

1:14:22.8

22

117

Gregory Van Baast

1045

36

6

6:05.2

**:47

1:02.6

25

44:23.4

17.0

1:07.0

22

21:45.6

10:21

1:14:23.8

23

119

Gil Moreno

1167

38

21

7:25.8

**:13

1:25.2

20

41:41.7

18.1

0:50.1

25

23:02.9

10:58

1:14:25.7

24

123

John Matus

1123

35

15

6:36.3

**:33

2:06.1

26

47:01.1

16.1

0:20.8

17

19:14.0

9:10

1:15:18.3

25

139

Joshua Bright

1221

36

23

7:28.8

**:10

1:31.6

23

42:47.8

17.7

0:33.6

27

24:39.0

11:44

1:17:00.8

26

149

James Chism

1194

35

25

8:01.0

**:40

1:45.2

27

47:30.4

15.9

0:39.4

21

21:26.7

10:12

1:19:22.7

27

162

Nate Forman

1177

35

27

9:12.3

**:20

1:56.0

24

43:20.4

17.4

0:56.6

28

27:03.8

12:53

1:22:29.1

28

185

Paul Enemark

1184

39

24

8:00.7

**:40

3:56.8

28

50:18.8

15.0

4:12.4

26

24:05.3

11:28

1:30:34.0

29

202

Daniel Crouch

1219

35

29

10:28.3

**:13

3:21.0

29

56:36.4

13.4

2:02.6

29

31:55.4

15:12

1:44:23.7

 

Male 40 to 44

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

6

Anthony Milunas

1019

41

2

5:08.6

**:07

0:33.5

1

32:42.9

23.1

0:23.6

3

15:57.5

7:36

54:46.1

2

7

Bob Ramirez

1083

44

10

6:05.5

**:27

0:44.4

2

33:18.6

22.7

0:37.0

1

14:32.7

6:55

55:18.2

3

15

Stephen Bilby

1256

42

3

5:09.7

**:57

1:00.9

4

35:30.9

21.3

0:43.2

2

15:52.8

7:33

58:17.5

4

25

Evan Smith

1075

40

7

5:50.9

**:47

0:48.6

5

35:40.9

21.2

0:40.5

7

17:32.2

8:21

1:00:33.1

5

27

Eugene Beauregard

1038

40

9

6:01.4

**:23

0:49.0

3

34:53.9

21.7

0:44.1

9

18:29.3

8:48

1:00:57.7

6

34

Chris Craigo

1027

40

5

5:40.5

**:43

1:43.9

7

36:31.5

20.7

1:03.6

5

16:42.8

7:57

1:01:42.3

7

37

Steve Etherton

1117

40

16

7:10.4

**:33

1:27.5

6

36:00.7

21.0

0:41.8

6

17:15.7

8:13

1:02:36.1

8

44

Zeke Silva

1076

41

11

6:34.0

**:30

1:12.3

12

38:27.9

19.7

0:50.8

4

16:09.4

7:41

1:03:14.4

9

51

Gerardo Lebron

1139

44

19

7:47.0

**:13

0:45.2

9

37:09.2

20.3

0:33.6

8

18:12.3

8:40

1:04:27.3

10

52

Scott George

1263

44

4

5:21.6

**:03

1:05.4

11

38:23.1

19.7

0:49.5

11

18:49.3

8:58

1:04:28.9

11

56

Mark Puhaly

1001

40

1

4:51.5

**:13

1:00.5

8

37:02.8

20.4

0:54.7

16

21:10.0

10:05

1:04:59.5

12

72

Cody Anderson

1040

41

6

5:49.7

**:23

1:18.6

17

41:02.6

18.4

1:14.8

10

18:44.9

8:55

1:08:10.6

13

78

Michael Cole

1050

44

12

6:44.2

**:07

1:06.0

13

38:57.0

19.4

1:24.0

15

20:27.4

9:44

1:08:38.6

14

80

Harry Wallace

1168

42

17

7:22.3

**:23

2:28.3

10

38:13.5

19.8

1:30.2

13

19:33.3

9:19

1:09:07.6

15

85

Erik Azulay

1052

42

8

5:53.9

**:47

1:18.6

14

39:51.0

19.0

0:41.4

18

22:07.4

10:32

1:09:52.3

16

114

Anthony Alvarez

1207

44

14

6:58.9

**:57

2:01.2

19

44:45.4

16.9

1:31.4

12

19:00.2

9:03

1:14:17.1

17

125

Greg Zumwalt

1046

43

13

6:53.0

**:03

0:57.1

15

40:03.3

18.9

1:05.6

23

26:24.9

12:34

1:15:23.9

18

126

Shane Hamilton

1074

44

23

12:34.7

**:17

1:04.4

16

40:48.6

18.5

0:51.0

14

20:05.5

9:34

1:15:24.2

19

132

Shayne Brown

1252

42

15

7:06.7

**:50

2:33.9

18

43:00.5

17.6

0:59.6

19

22:25.8

10:40

1:16:06.5

20

144

Bryan Lambert

1102

40

18

7:23.1

**:33

1:53.7

21

45:46.1

16.5

1:10.2

20

22:38.1

10:47

1:18:51.2

21

166

Jeffrey Montgomery

1203

41

20

8:12.4

**:30

2:33.3

20

45:26.4

16.6

0:34.3

24

27:49.0

13:15

1:24:35.4

22

170

Charlie Lee

1178

44

22

9:13.2

**:33

1:25.0

22

47:51.3

15.8

1:26.7

22

25:25.4

12:06

1:25:21.6

23

180

James Ebeler

1185

42

24

1:06:33.8

**:23

 

23

55:54.4

13.5

 

21

23:44.3

11:18

1:28:40.8

24

191

Christopher Kiernan

1136

44

21

8:53.1

**:57

2:46.9

24

59:18.0

12.7

1:15.1

17

21:11.7

10:05

1:33:24.8

 

Male 45 to 49

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

17

William Relyea

1011

46

7

7:19.5

**:00

0:36.9

1

33:58.8

22.3

0:15.3

1

16:22.9

7:48

58:33.4

2

36

Robert Box

1142

46

5

6:45.0

**:10

0:34.9

5

37:01.8

20.4

0:41.3

2

17:18.9

8:14

1:02:21.9

3

46

Humberto Olivo

1251

45

3

6:28.8

**:07

1:05.7

2

34:53.5

21.7

0:47.8

7

20:13.0

9:38

1:03:28.8

4

48

Drew Peerless

1028

47

2

6:09.7

**:47

0:33.3

4

37:00.4

20.4

0:38.3

4

19:10.2

9:08

1:03:31.9

5

69

Jeff Martinez

1242

47

6

7:00.2

**:03

2:02.3

3

36:48.1

20.5

0:57.6

6

20:12.7

9:37

1:07:00.9

6

70

Jose Lopez-Ribot

1017

45

1

5:31.1

**:20

2:06.2

9

40:05.8

18.9

0:46.0

3

18:40.5

8:53

1:07:09.6

7

88

Fred Slowik

1101

49

4

6:34.2

**:43

1:47.5

7

39:02.9

19.4

1:08.6

8

21:35.6

10:17

1:10:08.8

8

100

Todd Behringer

1064

45

9

7:50.2

**:00

0:56.8

6

37:17.0

20.3

0:50.2

9

24:34.4

11:42

1:11:28.6

9

133

Earl Roberts

1245

45

11

8:44.6

**:47

1:03.9

8

39:58.4

18.9

0:35.7

10

25:47.3

12:17

1:16:09.9

10

150

James Childress

1104

47

10

7:55.4

**:10

1:40.5

13

48:05.4

15.7

1:45.1

5

19:57.3

9:30

1:19:23.7

11

173

Anthony Gordon Clark

1223

48

14

9:21.9

**:17

2:46.2

10

45:01.1

16.8

1:58.7

11

27:00.0

12:51

1:26:07.9

12

181

Bruce Randolph

1237

46

8

7:40.4

**:07

2:16.2

11

47:13.3

16.0

1:39.5

13

30:06.6

14:20

1:28:56.0

13

184

James Gonzales

1183

46

13

8:51.6

**:37

1:39.8

12

47:51.7

15.8

1:57.5

12

29:57.7

14:16

1:30:18.3

14

200

Clayton Smith

1235

45

12

8:50.4

**:27

3:13.9

14

58:45.3

12.9

1:45.8

14

31:12.7

14:51

1:43:48.1

 

Male 50 to 54

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

12

John Amundson

1071

51

1

5:47.0

**:10

0:52.9

1

33:42.6

22.4

0:36.5

1

16:04.1

7:39

57:03.1

2

74

Hector A Troche

1233

52

2

6:33.5

**:03

2:11.1

2

41:46.4

18.1

1:27.5

2

16:20.9

7:47

1:08:19.4

3

120

Ruben Navarro

1121

50

4

8:09.8

**:17

1:23.9

3

43:07.7

17.5

1:17.4

5

20:30.8

9:46

1:14:29.6

4

136

Richard Hamilton

1196

54

3

6:46.6

**:27

5:08.1

4

44:37.8

16.9

1:11.1

4

18:57.1

9:01

1:16:40.7

5

146

Richard Gatlin

1162

53

6

8:50.4

**:33

3:55.6

5

45:16.8

16.7

2:13.6

3

18:46.3

8:56

1:19:02.7

6

176

Alberto Alvarez

1066

53

5

8:34.5

**:23

2:02.5

6

48:44.9

15.5

0:52.6

6

26:58.9

12:50

1:27:13.4

7

201

Peter J Bybel Jr

1220

53

7

9:39.4

**:50

4:00.0

7

57:59.3

13.0

3:44.7

7

28:43.5

13:40

1:44:06.9

 

Male 55 to 59

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

19

Bill Horn

1020

57

1

5:00.9

**:23

1:33.8

1

34:33.3

21.9

0:33.9

1

17:21.8

8:16

59:03.7

2

59

Reyes Lopez

1003

56

2

6:30.7

**:57

0:37.8

2

37:48.5

20.0

0:30.7

2

19:46.1

9:25

1:05:13.8

3

83

Randall Sarosdy

1147

58

3

7:05.3

**:57

1:21.7

4

39:33.4

19.1

0:48.9

3

20:50.1

9:55

1:09:39.4

4

91

Helge Haldorsen

1262

56

4

8:35.1

**:27

1:05.8

3

38:46.6

19.5

0:46.6

4

21:12.6

10:06

1:10:26.7

5

169

Rodolfo Muniz

1110

55

5

8:51.0

**:10

1:51.3

5

47:43.2

15.8

0:41.5

5

26:03.4

12:24

1:25:10.4

 

Male 60 to 64

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

196

Robert W Serna

1138

62

1

9:16.9

**:53

2:06.2

1

50:06.3

15.1

2:02.5

1

31:56.0

15:12

1:35:27.9

 

Male 65 to 69

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

105

Dee Simmons

1124

68

1

7:59.2

**:50

1:41.4

1

38:02.6

19.9

1:53.0

1

22:43.4

10:49

1:12:19.6

 

Male 70 to 74

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

141

Robert Harder

1148

70

1

8:55.6

**:03

0:59.1

1

43:27.1

17.4

1:45.8

1

22:24.0

10:40

1:17:31.6

 

Male 75 and over

 

Overall

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

127

Craig Kuglen

1103

75

1

7:44.5

**:13

1:09.1

1

42:22.1

17.8

1:33.8

1

22:37.8

10:46

1:15:27.3


 

DU1 - Swim / Bike

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Time

   

Time

Rnk

Time

Time

1

Sergio Velazquez

1246

47

M

7:07.2

 

1:13.6

1

35:39.7

44:00.5

2

Robert McMillan

1232

58

M

7:41.7

 

1:56.7

2

46:44.6

56:23.0


 

DU2 - Swim / Run

 

-- 300m Swim -------

T1

------- ---- -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

Carol Junkin

1049

44

F

1

6:29.5

 

 

 

 

 

 

1

20:15.2

 

26:44.7

 

DU3 - Bike / Run

 

------- ---- -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

Myrna Gonzalez

1229

39

F

 

 

 

 

1

45:40.0

 

 

1

25:31.1

 

1:11:11.1

2

Beverly Harris

1088

37

F

 

 

 

 

2

52:19.1

 

 

2

23:47.5

 

1:16:06.6

3

Larry Rawlinson

1228

46

M

 

 

 

 

3

54:26.2

 

 

4

29:29.7

 

1:23:55.9

4

Lisa Corless

1230

45

F

 

 

 

 

4

54:34.0

 

 

3

29:28.5

 

1:24:02.5

 

Fat Tire

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

James Wyatt

1061

43

M

1

5:11.2

 

1:17.7

1

44:15.6

 

0:38.7

3

17:31.1

 

1:08:54.3

2

Matt McShan

1127

31

M

4

6:46.3

 

0:53.7

2

44:33.7

 

0:28.6

10

19:19.4

 

1:12:01.7

3

Kevin Mack

1120

36

M

8

7:03.1

 

1:06.4

6

45:52.3

 

0:36.3

8

18:45.3

 

1:13:23.4

4

Evan Coleman

1150

14

M

7

6:57.0

 

2:10.8

4

45:45.3

 

0:53.9

6

18:19.5

 

1:14:06.5

5

Gary Branson

1111

39

M

18

8:35.6

 

1:53.8

5

45:46.6

 

0:31.6

2

17:23.6

 

1:14:11.2

6

Dustin Weaver

1078

31

M

3

6:15.3

 

1:21.5

7

46:04.8

 

0:31.7

13

20:06.3

 

1:14:19.6

7

Natasha Mack

1140

35

F

11

7:20.8

 

1:39.9

12

50:00.2

 

0:42.9

5

17:55.2

 

1:17:39.0

8

Bryan Robertson

1212

23

M

6

6:50.2

 

2:17.4

9

49:00.2

 

1:05.4

7

18:42.0

 

1:17:55.2

9

David Huggins

1170

40

M

10

7:06.1

 

2:08.2

8

48:21.6

 

0:40.2

14

20:42.5

 

1:18:58.6

10

Sara Black

1116

0

F

2

5:23.1

 

1:51.8

17

55:17.0

 

0:24.2

1

16:10.3

 

1:19:06.4

11

Joshua Cruse

1090

27

M

9

7:05.3

 

2:40.9

13

50:04.2

 

1:12.9

9

19:07.7

 

1:20:11.0

12

Kelly Martinez

1189

41

F

16

8:29.7

 

1:58.2

11

49:10.2

 

1:01.6

12

20:05.8

 

1:20:45.5

13

Sara Brennan

1145

44

F

13

8:04.9

 

1:40.0

10

49:04.8

 

1:23.2

16

23:31.0

 

1:23:43.9

14

Anibal Martinez

1190

38

M

14

8:16.3

 

2:25.3

16

52:59.9

 

1:01.8

11

19:30.9

 

1:24:14.2

15

Michael Lemonds

1118

33

M

5

6:47.2

 

2:26.0

3

45:14.8

 

1:18.2

18

28:49.1

 

1:24:35.3

16

Jed Leifson

1174

27

M

17

8:32.3

 

2:21.6

18

55:46.1

 

0:38.3

4

17:51.2

 

1:25:09.5

17

Kristy Johnson

1146

27

F

12

7:52.1

 

2:59.8

15

52:48.8

 

0:49.4

15

21:39.8

 

1:26:09.9

18

Karina K. Allen

1159

34

F

15

8:22.8

 

2:50.8

14

52:23.1

 

0:58.1

17

24:39.8

 

1:29:14.6

 

Relay

 

-- 300m Swim -------

T1

-- 12.6 Bike -------

T2

---- 2.1 Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

Rnk

Time

   

Time

1

Team MENU

1250

28

M

1

7:34.2

 

0:50.3

1

47:55.9

 

0:18.8

1

16:33.6

 

1:13:12.8

 

Youth 10 and Under

Female Finishers

 

-- 100m Swim -------

T1

-- 1mile Bike -------

T2

-- 400m Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

Bryanna Jackson

646

9

F

2

3:00.2

**:30

1:13.7

2

6:11.2

12.6

0:21.1

3

4:36.4

7:40

15:22.6

2

Valeria Olivo

644

10

F

3

3:05.9

**:20

1:15.1

1

6:02.5

12.9

0:25.4

5

5:00.3

8:20

15:49.2

3

Paige Heller

647

10

F

1

2:30.6

**:40

1:09.8

3

8:04.9

9.67

0:39.3

1

3:45.0

6:15

16:09.6

4

Nadia Garsed

643

10

F

5

3:33.4

**:30

1:06.0

4

8:30.3

9.18

0:40.7

4

4:59.2

8:18

18:49.6

5

Akiko Braila Avendano

633

7

F

4

3:13.8

**:20

1:48.9

5

9:13.9

8.46

0:37.2

2

4:21.3

7:15

19:15.1

6

Sophie Silva

641

8

F

6

4:38.4

**:10

2:45.9

6

9:52.6

7.91

0:41.5

6

5:38.1

9:23

23:36.5

7

Macey Fowler

630

6

F

7

5:11.6

**:40

1:57.1

7

11:39.1

6.70

1:15.8

7

6:30.7

10:50

26:34.3

 

Male Finishers

 

-- 100m Swim -------

T1

-- 1mile Bike -------

T2

-- 400m Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

Gustavo Martinez

649

10

M

1

3:12.3

**:40

1:13.0

1

6:05.8

12.8

0:28.2

1

4:32.9

7:33

15:32.2

2

James Neiner

640

9

M

2

4:48.7

**:10

1:33.4

2

7:01.0

11.1

0:30.6

2

6:12.8

10:20

20:06.5

DNF

Matthew Silva

642

7

M

3

5:47.8

**:00

3:12.8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Youth 11 to 14

 

Female Finishers

 

-- 200m Swim -------

T1

-- 2mile Bike -------

T2

-- 800m Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

Mabel Fowler

618

11

F

1

2:36.4

**:10

0:51.3

1

9:43.2

16.1

0:17.5

3

4:57.7

4:08

18:26.1

2

Kylie Ballard

627

11

F

4

3:02.9

**:40

0:56.3

3

10:39.7

14.6

0:21.0

2

4:52.8

4:03

19:52.7

3

Kelsi Ballard

628

13

F

2

2:38.0

**:05

0:55.6

4

11:13.6

13.9

0:17.8

1

4:51.4

4:03

19:56.4

4

Destiny Neiner

635

11

F

5

3:27.8

**:10

1:15.3

2

10:11.3

15.3

0:20.4

4

5:24.0

4:30

20:38.8

5

Alexa Garsed

648

12

F

3

2:49.2

**:25

0:54.6

5

11:30.1

13.6

0:21.3

5

6:45.9

5:38

22:21.1

6

Elizabeth Junkin

638

11

F

6

3:45.8

**:40

2:14.1

6

15:55.0

9.80

0:28.9

6

7:08.9

5:57

29:32.7

 

Male Finishers

 

-- 200m Swim -------

T1

-- 2mile Bike -------

T2

-- 800m Run -------

Total

Place

Name

Bib No

Age

Gender

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

Zachry Jackson

645

13

M

2

3:05.7

**:15

0:43.6

3

9:10.6

17.0

0:15.8

2

5:20.4

4:27

18:36.1

2

Austin Jimenez

637

13

M

3

3:06.2

**:35

1:30.8

2

9:04.3

17.2

0:19.9

1

4:42.8

3:55

18:44.0

3

Joseph Lebron

636

12

M

4

3:12.1

**:25

0:57.0

1

8:43.5

17.9

0:32.5

4

6:32.0

5:27

19:57.1

4

Curt Duane Avendano

632

11

M

5

3:38.2

**:25

1:36.3

4

10:19.5

15.1

0:33.2

3

6:00.0

5:00

22:07.2

5

Dillon Junkin

639

13

M

6

3:59.0

**:20

1:27.0

5

11:41.6

13.4

0:30.4

5

6:53.9

5:44

24:31.9

6

Cade Anderson

631

12

M

1

2:58.7

**:35

1:12.6

6

16:37.4

9.39

0:38.0

6

7:13.0

6:01

28:39.7

USA TriathlonKiolbasaRoad IDRegimental Riders

Theme by Rich Smith and Redemption Race Productions