River Ranch Triathlon 2010 Results

July 10, 2010


Results By RRPTiming -- http://www.RRPTiming.com


Age Group

Overall Female Open Winners

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

18

Mandy Heintz

2

29

1

7:51.5

19:38

0:46.7

 

 

 

45:32.3

1

23:28.3

7:34

1:17:38.8

 

Overall Female Masters Winners

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

27

Sharon Sander

15

48

1

8:10.6

20:25

0:41.0

1

46:33.3

20.6

0:35.7

1

23:42.6

7:39

1:19:43.2

 

Female 19 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

194

Carrie Howard

16

18

3

13:32.6

33:50

1:44.7

 

 

 

1:07:41.3

3

45:56.8

14:49

2:08:55.4

2

195

Rebekah Dickson

236

16

1

12:24.9

31:00

1:55.2

 

 

 

1:14:18.8

1

41:12.5

13:17

2:09:51.4

3

207

Holly Hermes

274

19

2

12:39.9

31:38

3:18.3

 

 

 

1:22:51.7

2

43:07.2

13:55

2:21:57.1

 

Female 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

78

Amy Alcala

107

20

2

13:05.3

32:43

 

 

 

 

53:44.0

1

24:15.6

7:49

1:31:04.9

2

105

Jessica Peelman

187

22

5

13:54.9

34:45

1:56.0

 

 

 

51:54.0

3

29:49.8

9:37

1:37:34.7

3

112

Anna Hoffman

4

23

1

9:29.4

23:43

1:11.1

1

54:49.1

17.5

1:16.8

4

32:17.8

10:25

1:39:04.2

4

154

Katie Suter

184

23

4

13:37.5

34:03

3:19.4

 

 

 

1:01:20.6

2

29:23.0

9:29

1:47:40.5

5

171

Jessica Wood

169

20

3

13:28.6

33:40

 

 

 

 

1:04:10.0

5

33:24.9

10:46

1:51:03.5

 

Female 25 to 29

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

40

Ann Mallin

282

26

5

10:31.6

26:18

 

 

 

 

49:00.0

1

24:15.6

7:49

1:23:47.2

2

58

Adriana Ochipinti

116

26

2

9:49.2

24:33

2:07.2

 

 

 

50:09.8

2

25:46.9

8:19

1:27:53.1

3

60

Amanda Wolfe

40

27

1

8:48.6

22:00

1:18.7

1

50:12.5

19.1

0:55.8

4

26:56.0

8:41

1:28:11.6

4

100

Megan Blood

81

27

6

10:38.8

26:35

1:13.8

 

 

 

54:12.2

6

29:37.7

9:33

1:35:42.5

5

111

Alicia Picou

103

25

4

10:26.6

26:05

1:48.3

 

 

 

58:18.7

5

28:15.1

9:07

1:38:48.7

6

115

LATOYA PAYNE

177

29

12

15:40.5

39:10

 

 

 

 

58:03.0

3

26:04.9

8:25

1:39:48.4

7

130

Shannon Cass

95

28

3

10:26.4

26:05

1:31.5

 

 

 

58:26.5

7

32:25.3

10:27

1:42:49.7

8

165

CiCi Nance

242

25

7

10:41.0

26:43

1:51.4

 

 

 

1:01:30.6

8

35:31.6

11:27

1:49:34.6

9

187

Lindsay Homann

245

26

8

12:00.4

30:00

2:41.6

 

 

 

1:06:55.4

9

39:43.1

12:49

2:01:20.5

10

193

Meghann McCracken

42

25

9

12:04.3

30:10

3:03.7

 

 

 

1:09:00.3

11

42:53.2

13:50

2:07:01.5

11

201

Tracy Johnson

248

25

13

16:03.1

40:08

3:24.5

 

 

 

1:13:23.5

10

41:43.8

13:27

2:14:34.9

12

202

Jennifer Vardeman

230

28

10

14:28.0

36:10

4:25.2

 

 

 

1:12:21.8

12

44:47.6

14:27

2:16:02.6

13

203

Nicole Vardeman

183

28

11

14:29.2

36:13

4:28.3

 

 

 

1:12:19.7

13

44:48.7

14:27

2:16:05.9

 

Female 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

23

Andrea Duke

120

31

2

9:05.4

22:43

0:44.5

1

45:33.6

21.1

0:47.9

1

22:34.1

7:17

1:18:45.5

2

26

Erica Harshaw

21

34

1

8:01.1

20:03

0:44.6

 

 

 

47:28.4

2

23:18.6

7:31

1:19:32.7

3

41

Melanie Etherton

129

34

8

11:18.0

28:15

1:17.5

 

 

 

45:22.5

5

25:56.1

8:22

1:23:54.1

4

45

Tiffany Morey

262

34

5

10:25.0

26:03

0:59.7

2

46:28.3

20.7

1:03.0

3

25:37.3

8:16

1:24:33.3

5

63

Laura McKneely

286

33

3

9:55.2

24:48

 

 

 

 

51:55.0

6

26:50.1

8:39

1:28:40.3

6

72

Monica Marsh

43

32

6

10:26.9

26:05

 

 

 

 

52:05.0

7

27:25.2

8:51

1:29:57.1

7

85

Olivia Burgess

181

30

12

14:10.0

35:25

1:13.0

 

 

 

50:31.0

4

25:54.1

8:21

1:31:48.1

8

102

Summer Henderson

146

31

7

10:45.0

26:53

1:02.8

3

53:46.0

17.9

1:04.2

10

29:50.5

9:37

1:36:28.5

9

104

Heather Trevino

258

33

4

10:05.8

25:13

 

 

 

 

56:55.0

11

30:19.9

9:47

1:37:20.7

10

117

Cheryl Callahan

205

34

13

14:20.9

35:50

 

 

 

 

55:50.0

9

29:49.9

9:37

1:40:00.8

11

123

Michelle Hall

145

34

10

12:17.9

30:43

1:18.4

 

 

 

58:09.6

8

29:19.0

9:27

1:41:04.9

12

128

Iris Gabbert

128

33

11

12:29.0

31:13

0:54.6

 

 

 

57:56.4

13

30:58.7

9:59

1:42:18.7

13

150

Katherine Neese

53

32

9

11:33.4

28:53

1:36.9

 

 

 

1:01:55.1

12

30:56.5

9:59

1:46:01.9

 

Female 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

68

Heidi Smith

229

37

5

12:04.7

30:10

2:00.8

 

 

 

51:03.2

1

23:55.4

7:43

1:29:04.1

2

88

Angela Fuller

149

36

7

12:32.4

31:20

 

 

 

 

52:50.0

3

27:31.4

8:53

1:32:53.8

3

94

Julie Caglarcan

182

35

6

12:19.7

30:48

0:59.1

1

51:51.0

18.5

0:43.9

4

29:00.4

9:21

1:34:54.1

4

101

Jimena Mirabent

269

39

1

10:21.4

25:53

 

 

 

 

58:56.0

2

26:45.6

8:38

1:36:03.0

5

126

Elvira Jefferson

106

35

3

10:41.0

26:43

2:22.4

 

 

 

59:39.6

5

29:02.3

9:22

1:41:45.3

6

161

Tamaryne Cornwell

196

39

13

15:13.5

38:03

1:43.9

 

 

 

57:35.1

9

34:45.6

11:13

1:49:18.1

7

164

Catherine Ellis

214

37

10

12:46.5

31:55

2:11.6

 

 

 

1:00:11.4

8

34:18.2

11:04

1:49:27.7

8

166

Maria Nella Ardavin

278

36

2

10:39.0

26:38

1:49.5

 

 

 

1:04:49.5

7

32:33.5

10:30

1:49:51.5

9

175

Nancy Rodriguez

211

39

4

11:55.3

29:48

 

 

 

 

1:09:42.0

6

29:58.7

9:40

1:51:36.0

10

178

MARY LEPEL

8

36

8

12:40.6

31:40

2:06.6

 

 

 

1:02:33.4

10

37:22.0

12:03

1:54:42.6

11

182

Claudia Aguero Vazquez

142

38

11

13:40.6

34:10

2:37.5

2

1:00:20.8

15.9

0:52.7

11

39:05.2

12:36

1:56:36.8

12

184

Sandi Varela

201

38

12

14:30.0

36:15

4:46.0

 

 

 

1:00:14.0

12

39:31.7

12:45

1:59:01.7

13

190

Eltra Molina

191

37

9

12:43.8

31:48

2:40.5

 

 

 

1:05:27.5

13

41:45.2

13:28

2:02:37.0

 

Female 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

38

Anne Ekern

125

42

5

13:09.1

32:53

0:40.5

 

 

 

48:10.5

1

21:03.4

6:47

1:23:03.5

2

89

Kerry Orsingher

138

40

4

12:44.3

31:50

 

 

 

 

52:42.0

4

28:26.8

9:10

1:33:53.1

3

99

Jeannie Hightower

270

40

8

13:58.1

34:55

 

 

 

 

59:02.0

2

22:33.6

7:16

1:35:33.7

4

113

Tracy Kidd

93

42

2

11:41.1

29:13

1:58.3

 

 

 

 

11

1:25:25.6

27:33

1:39:05.0

5

129

Cristal Misplay

202

41

6

13:11.7

32:58

0:42.8

 

 

 

57:38.2

5

30:58.9

9:59

1:42:31.6

6

147

Evie Fling

86

42

3

12:20.3

30:50

1:31.6

 

 

 

56:32.4

6

35:26.3

11:26

1:45:50.6

7

149

Marissa Toland

209

44

11

16:09.8

40:23

 

 

 

 

1:04:21.0

3

25:30.7

8:14

1:46:01.5

8

174

Vicki Alford

12

40

1

9:28.6

23:40

 

 

 

 

1:02:17.0

7

39:34.9

12:46

1:51:20.5

9

179

Carmelita Teeter-Lechowit

153

41

7

13:41.0

34:13

1:57.7

 

 

 

59:29.3

8

39:57.1

12:53

1:55:05.1

10

192

Lisa Cleary

82

41

9

15:06.0

37:45

2:25.7

1

1:07:28.9

14.2

0:51.4

9

40:54.1

13:12

2:06:46.1

11

199

Lisa Faske

220

40

10

16:07.5

40:18

 

 

 

 

1:12:22.0

10

44:28.3

14:21

2:12:57.8

 

Female 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

83

Sandy Overly

124

49

2

11:16.9

28:10

 

 

 

 

52:42.0

1

27:34.8

8:54

1:31:33.7

2

92

Lorraine Dickson

104

48

8

13:42.9

34:15

1:35.0

 

 

 

 

9

1:19:09.0

25:32

1:34:26.9

3

124

Nina Stanfield

105

47

1

10:32.4

26:20

2:38.3

 

 

 

57:59.7

3

29:57.3

9:40

1:41:07.7

4

137

Angela Schaack

166

49

5

12:17.0

30:43

3:04.4

3

57:17.0

16.8

2:03.6

2

28:58.4

9:21

1:43:40.4

5

138

Betsy Tieman

58

47

4

11:45.4

29:23

0:40.8

1

52:07.9

18.4

0:52.3

6

38:22.7

12:23

1:43:49.1

6

155

Joanne Robinson

163

49

3

11:32.2

28:50

 

 

 

 

59:49.0

4

36:21.4

11:44

1:47:42.6

7

170

Lisa Richter

102

46

7

12:47.2

31:58

3:08.8

2

55:47.9

17.2

2:30.3

5

36:49.0

11:53

1:51:03.2

8

205

Charmaine Bride

244

45

9

13:56.1

34:50

2:31.3

 

 

 

1:12:52.7

8

51:08.5

16:30

2:20:28.6

9

206

Susan Hofker

273

47

6

12:24.8

31:00

3:22.4

 

 

 

1:22:45.6

7

43:07.5

13:55

2:21:40.3

DNF

DNF

Kelly Martinez

186

45

10

14:11.1

35:28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Female 50 to 54

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

116

Julie Peckman

118

51

1

8:55.6

22:18

1:25.5

1

57:19.3

16.7

0:57.2

1

31:13.7

10:04

1:39:51.3

2

145

Annabel Sparkman

32

52

2

10:05.9

25:13

 

 

 

 

1:00:32.0

3

35:08.7

11:20

1:45:46.6

3

153

Linda Ewer

195

52

5

15:21.5

38:23

 

 

 

 

57:53.0

2

33:46.0

10:54

1:47:00.5

4

168

Robin Bonner

63

54

3

12:29.1

31:13

2:02.6

 

 

 

58:47.4

4

37:03.8

11:57

1:50:22.9

5

204

Dagmar Alvis

210

50

4

13:09.8

32:53

2:28.0

 

 

 

1:14:19.0

5

48:45.2

15:44

2:18:42.0

 

Female 55 to 59

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

67

Teresa Triche

13

57

1

11:21.5

28:23

1:09.3

1

50:39.8

19.0

1:19.9

1

24:30.4

7:54

1:29:00.9

2

133

Linda Klaus

199

56

2

12:48.6

32:00

0:44.6

 

 

 

56:53.4

2

32:44.9

10:34

1:43:11.5

3

180

Kathleen Lawless

232

55

3

14:59.8

37:28

 

 

 

 

1:04:35.0

3

35:43.5

11:31

1:55:18.3

 

Female 60 to 64

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

152

Sue Erhardt

266

61

2

12:52.2

32:10

2:03.6

 

 

 

1:00:04.4

1

31:37.7

10:12

1:46:37.9

2

159

Susan Titsworth

119

60

1

10:18.0

25:45

1:29.5

1

57:25.5

16.7

1:14.0

3

38:19.0

12:22

1:48:46.0

3

160

Kit Ogburn

208

63

3

14:06.2

35:15

 

 

 

 

58:50.0

2

35:54.7

11:35

1:48:50.9

 

Overall Male Open Winners

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

Shawn Bourdon

265

25

1

7:57.9

19:53

0:29.6

 

 

 

41:34.4

1

19:25.7

6:16

1:09:27.6

 

Overall Male Masters Winners

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

2

Luis Garcia

47

43

1

8:54.7

22:15

0:19.9

 

 

 

40:50.1

1

20:06.4

6:29

1:10:11.1

 

Male 19 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

9

Luke Wempe

55

19

1

8:44.6

21:50

0:23.8

 

 

 

46:21.2

1

19:29.0

6:17

1:14:58.6

2

96

Ty Armer

99

18

2

9:21.0

23:23

1:06.0

1

53:51.7

17.8

0:45.3

4

30:06.9

9:43

1:35:10.9

3

108

Austin Brass

213

15

3

10:08.3

25:20

1:27.2

 

 

 

56:57.8

3

29:50.3

9:37

1:38:23.6

4

120

Nathan Ellis

185

16

4

10:37.3

26:33

2:11.1

 

 

 

58:18.9

2

29:31.6

9:31

1:40:38.9

5

122

Jaron Lundwall

221

17

5

12:19.9

30:48

 

 

 

 

53:53.0

6

34:30.9

11:08

1:40:43.8

6

158

Joseph Lebron

154

12

8

14:23.4

35:58

0:35.9

 

 

 

58:12.1

7

35:01.2

11:18

1:48:12.6

7

191

Paul Jourdain

127

15

7

13:00.4

32:30

 

 

 

 

1:18:50.0

5

32:36.6

10:31

2:04:27.0

8

196

Charles Howard

59

17

9

16:30.1

41:15

 

 

 

 

1:08:23.0

9

45:09.1

14:34

2:10:02.2

9

198

Bocar Richardson

164

13

6

12:20.4

30:50

2:45.0

 

 

 

1:16:10.0

8

40:37.4

13:06

2:11:52.8

 

Male 20 to 24

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

6

Jonathan Hernandez

122

22

4

8:48.3

22:00

1:39.4

1

43:00.6

22.3

0:37.0

1

19:58.9

6:26

1:14:04.2

2

10

Cody Marett

7

23

3

8:36.7

21:30

0:44.4

 

 

 

41:22.6

6

24:28.7

7:54

1:15:12.4

3

14

Ryan Rios

271

24

2

8:35.6

21:28

 

 

 

 

46:57.0

3

20:49.1

6:43

1:16:21.7

4

28

Wesley Fikes

5

23

1

7:34.4

18:55

1:15.5

3

46:15.0

20.8

0:22.5

5

24:21.0

7:51

1:19:48.4

5

34

Elliot Stump

74

24

5

9:17.0

23:13

0:36.3

2

45:46.8

21.0

0:32.9

8

25:24.7

8:12

1:21:37.7

6

53

Matt Novak

123

21

6

9:19.4

23:18

2:09.2

 

 

 

51:16.8

4

23:45.8

7:40

1:26:31.2

7

54

Russell Ehlinger

89

24

8

11:41.2

29:13

1:08.9

4

47:10.9

20.4

0:51.2

9

25:51.5

8:20

1:26:43.7

8

70

George Stewart

234

21

9

11:53.9

29:43

1:32.8

 

 

 

54:58.2

2

20:46.0

6:42

1:29:10.9

9

87

Bryan Robertson

198

23

7

10:40.7

26:40

 

 

 

 

56:49.0

7

25:20.6

8:10

1:32:50.3

10

143

Luis Alvarado

75

24

10

17:25.5

43:33

 

 

 

 

57:02.0

10

30:34.9

9:52

1:45:02.4

 

Male 25 to 29

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

13

Timothy Evans

27

26

1

8:33.9

21:23

 

 

 

 

44:44.0

3

22:30.0

7:15

1:15:47.9

2

17

Jeff Dickson

88

27

2

9:12.5

23:00

1:16.3

 

 

 

44:34.7

2

21:49.4

7:02

1:16:52.9

3

24

Thomas Pierczynski

281

26

3

9:23.9

23:28

 

 

 

 

46:52.0

4

22:53.6

7:23

1:19:09.5

4

29

John Creasy

283

28

7

10:09.9

25:23

 

 

 

 

46:12.0

5

24:10.3

7:48

1:20:32.2

5

32

Oliver Kapusciok

22

29

5

9:24.7

23:30

3:04.6

 

 

 

46:53.4

1

21:31.1

6:56

1:20:53.8

6

52

Marcus Ogle

9

28

6

9:38.5

24:05

0:56.5

2

47:21.3

20.3

0:59.2

6

27:19.1

8:49

1:26:14.6

7

59

John Bickley

28

29

4

9:24.5

23:30

 

 

 

 

50:58.0

8

27:42.4

8:56

1:28:04.9

8

77

Skyler Moss

19

28

8

10:53.9

27:13

0:51.1

 

 

 

51:36.9

7

27:28.9

8:52

1:30:50.8

9

84

Eli Seidner

168

25

10

11:35.9

28:58

2:35.2

1

46:09.3

20.8

1:23.5

10

29:59.1

9:40

1:31:43.0

10

151

Brent Drexler

218

27

11

12:42.2

31:45

 

 

 

 

59:08.0

12

34:45.5

11:13

1:46:35.7

11

163

Shawn DuBois

96

26

12

13:41.7

34:13

1:22.5

 

 

 

1:00:55.5

11

33:26.0

10:47

1:49:25.7

12

167

Marcos Mendez

204

28

13

16:32.1

41:20

 

 

 

 

1:04:21.0

9

29:27.2

9:30

1:50:20.3

13

200

Luke Prinsloo

190

25

9

10:54.2

27:15

 

 

 

 

1:18:14.0

13

44:29.0

14:21

2:13:37.2

 

Male 30 to 34

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

4

Matthew DiMaggio

137

32

1

8:40.1

21:40

0:47.8

 

 

 

43:40.2

2

20:31.8

6:37

1:13:39.9

2

7

James DuBois

36

31

8

10:03.8

25:08

0:39.2

 

 

 

43:25.8

1

19:59.1

6:27

1:14:07.9

3

12

Dustin Kratz

26

32

4

8:55.6

22:18

0:39.8

 

 

 

44:24.2

3

21:40.7

6:59

1:15:40.3

4

35

Brody Knudtson

115

31

11

10:36.7

26:30

0:58.6

 

 

 

45:44.4

6

24:34.2

7:55

1:21:53.9

5

48

Jerrold Lewis

249

34

18

12:22.9

30:55

 

 

 

 

50:07.0

4

22:53.9

7:23

1:25:23.8

6

49

William Richardson-Little

144

31

5

9:11.5

22:58

1:25.4

 

 

 

49:13.6

10

25:40.3

8:17

1:25:30.8

7

50

Daniel Viro

60

33

7

9:56.4

24:50

1:29.1

 

 

 

48:35.9

8

25:32.5

8:14

1:25:33.9

8

55

Bryan Layton

18

33

2

8:50.0

22:05

0:49.6

 

 

 

46:05.4

16

31:41.0

10:13

1:27:26.0

9

56

John Eads

35

32

6

9:39.0

24:08

1:16.1

1

49:56.7

19.2

1:10.2

7

25:28.3

8:13

1:27:30.3

10

61

Jason Friesenhahn

219

31

 

 

 

7:53:05.6

2

55:27.4

17.3

 

22

35:34.4

11:28

1:28:12.4

11

69

Nick Seidel

254

33

3

8:50.9

22:05

0:47.8

 

 

 

51:58.2

12

27:32.4

8:53

1:29:09.3

12

74

Gabriel G

84

31

10

10:32.0

26:20

1:20.1

 

 

 

53:54.9

5

24:31.5

7:55

1:30:18.5

13

76

Bart Stevens

276

32

9

10:19.3

25:48

3:09.2

 

 

 

50:42.8

11

26:31.0

8:33

1:30:42.3

14

81

Patrick Ruder

133

32

17

12:01.2

30:03

1:32.5

 

 

 

52:06.5

9

25:35.7

8:15

1:31:15.9

15

91

Paul Fiasconaro

48

34

12

10:46.0

26:55

1:28.2

 

 

 

52:03.8

15

29:53.0

9:38

1:34:11.0

16

127

Jeff Young

224

30

19

13:23.3

33:28

 

 

 

 

59:22.0

13

29:08.2

9:24

1:41:53.5

17

131

Aaron Cass

71

30

16

11:37.7

29:03

1:32.9

 

 

 

57:46.1

17

31:57.4

10:18

1:42:54.1

18

132

David Lopez

72

31

21

17:16.7

43:10

1:15.5

 

 

 

55:14.5

14

29:17.2

9:27

1:43:03.9

19

135

Chuck Cummings

240

30

14

11:28.3

28:40

2:17.2

 

 

 

56:02.8

20

33:44.1

10:53

1:43:32.4

20

146

Todd Drexler

157

34

15

11:35.4

28:58

 

 

 

 

1:01:56.0

19

32:17.4

10:25

1:45:48.8

21

173

Frank Spencer

237

32

13

11:13.0

28:03

1:57.0

 

 

 

1:05:55.0

18

32:13.8

10:24

1:51:18.8

22

176

Javier Rivas

66

30

20

15:15.2

38:08

2:21.8

 

 

 

59:43.2

21

34:36.9

11:10

1:51:57.1

 

Male 35 to 39

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

20

Raul Rueda

46

36

4

10:11.5

25:28

 

 

 

 

45:28.0

1

22:01.8

7:06

1:17:41.3

2

25

Jacob Garza

37

35

1

8:55.2

22:18

0:59.1

2

46:05.3

20.8

0:36.6

2

22:54.0

7:23

1:19:30.2

3

30

Carlos Torres

56

37

5

10:20.5

25:50

0:46.3

1

44:48.5

21.4

0:40.2

4

23:56.7

7:43

1:20:32.2

4

33

James Neiner

91

36

8

10:54.8

27:15

1:17.4

 

 

 

46:06.6

3

23:09.8

7:28

1:21:28.6

5

37

Ron Garza

260

36

6

10:47.0

26:58

 

 

 

 

47:18.0

5

23:58.1

7:44

1:22:03.1

6

44

Stephen Dinger

126

36

7

10:49.2

27:03

1:37.9

 

 

 

45:46.1

9

26:01.4

8:24

1:24:14.6

7

47

David Callahan

45

37

2

9:53.2

24:43

1:39.6

3

47:20.6

20.3

0:39.8

8

25:38.6

8:16

1:25:11.8

8

57

Zane Miller

143

35

14

12:06.3

30:15

0:38.2

 

 

 

50:16.8

6

24:29.2

7:54

1:27:30.5

9

71

Pepe Mirabent

261

38

 

 

 

8:08:14.2

 

 

 

52:58.0

7

25:10.9

8:07

1:29:41.8

10

79

Craig Pataky

25

37

3

10:02.1

25:05

1:49.7

 

 

 

50:54.3

12

28:20.4

9:08

1:31:06.5

11

86

Reyes Jose

259

36

9

11:00.0

27:30

 

 

 

 

52:07.0

14

29:35.0

9:33

1:32:42.0

12

109

Gil Moreno

192

38

12

11:53.5

29:43

 

 

 

 

53:23.0

20

33:15.8

10:44

1:38:32.3

13

118

Gabriel Cota

174

39

16

12:32.5

31:20

1:52.5

4

57:33.1

16.7

0:11.4

11

28:09.7

9:05

1:40:19.2

14

121

Andrew McKneely

151

35

10

11:51.8

29:38

 

 

 

 

59:35.0

13

29:15.8

9:26

1:40:42.6

15

134

Jason Coleman

158

38

15

12:14.4

30:35

1:22.0

 

 

 

52:37.0

23

37:13.9

12:00

1:43:27.3

16

136

James Caviness

161

38

17

13:00.4

32:30

2:46.7

 

 

 

56:13.3

17

31:36.4

10:12

1:43:36.8

17

139

Rafael Varela

173

39

11

11:51.9

29:38

 

 

 

 

1:01:05.0

16

31:00.1

10:00

1:43:57.0

18

140

Ryan Power

57

37

18

13:21.5

33:23

3:36.6

 

 

 

59:40.4

10

27:22.6

8:50

1:44:01.1

19

144

Barbara Lebron

188

38

19

13:57.1

34:53

0:54.8

 

 

 

1:00:37.2

15

30:07.9

9:43

1:45:37.0

20

162

Joe Hyatt

203

39

20

14:40.5

36:40

1:32.3

 

 

 

56:50.7

21

36:18.0

11:43

1:49:21.5

21

177

Paul Enemark

216

39

13

12:01.7

30:03

3:29.2

5

1:01:52.5

15.5

2:52.3

18

32:36.7

10:31

1:52:52.4

22

181

Mike Williams

238

35

21

15:53.3

39:43

2:24.7

6

1:03:11.5

15.2

1:11.8

19

33:13.4

10:43

1:55:54.7

23

186

Rob Dupee

193

39

22

15:57.6

39:53

3:48.2

 

 

 

1:00:49.8

24

39:33.9

12:45

2:00:09.5

24

197

Leonard Davila

225

35

23

19:33.6

48:53

 

 

 

 

1:14:26.0

22

36:20.9

11:43

2:10:20.5

 

Male 40 to 44

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

3

Bob Ramirez

83

44

6

10:15.0

25:38

0:43.5

 

 

 

41:30.5

2

20:12.3

6:31

1:12:41.3

2

5

John Smith

33

42

3

9:18.9

23:15

0:36.9

 

 

 

45:24.1

1

18:41.7

6:02

1:14:01.6

3

19

John Turnipseed

3

42

4

9:30.4

23:45

 

 

 

 

44:12.0

6

23:58.4

7:44

1:17:40.8

4

21

Mark Puhaly

10

40

1

7:50.3

19:35

0:49.2

1

43:12.7

22.2

0:41.1

9

25:34.4

8:15

1:18:07.7

5

31

Evan Smith

38

40

5

10:06.6

25:15

0:43.6

2

44:20.3

21.7

0:37.1

7

24:47.9

8:00

1:20:35.5

6

43

Zeke Silva

97

41

8

10:46.4

26:55

 

 

 

 

49:30.0

5

23:54.7

7:43

1:24:11.1

7

51

Rick Marfori

255

40

15

12:37.7

31:33

 

 

 

 

50:16.0

3

22:58.6

7:25

1:25:52.3

8

62

Troy Foster

162

41

12

11:35.8

28:58

1:14.3

 

 

 

50:20.7

8

25:23.7

8:11

1:28:34.5

9

64

Gerardo Lebron

152

44

21

14:21.6

35:53

 

 

 

 

48:18.0

10

26:03.3

8:24

1:28:42.9

10

66

John Dean Holliday

112

44

7

10:33.2

26:23

0:27.1

 

 

 

48:21.9

16

29:37.7

9:33

1:28:59.9

11

73

Steve Etherton

132

40

17

13:26.7

33:35

1:13.8

 

 

 

46:29.2

13

28:51.9

9:18

1:30:01.6

12

82

Geoff Sanford

121

41

20

14:07.5

35:18

0:47.9

3

51:38.0

18.6

0:55.1

4

23:53.1

7:42

1:31:21.6

13

97

Shane Hamilton

206

44

23

16:00.2

40:00

 

 

 

 

52:45.0

11

26:28.3

8:32

1:35:13.5

14

98

Chris Elmore

67

40

14

12:01.4

30:03

2:04.8

4

52:25.3

18.3

0:33.9

12

28:10.3

9:05

1:35:15.7

15

103

Kell Killlian

68

42

13

11:47.0

29:28

3:41.9

 

 

 

51:36.1

15

29:32.0

9:32

1:36:37.0

16

106

Greg Zumwalt

114

43

11

11:30.3

28:45

0:44.4

 

 

 

50:32.6

22

34:57.1

11:16

1:37:44.4

17

107

Douglas Ellis

207

40

19

13:59.4

34:58

 

 

 

 

53:31.0

17

30:42.2

9:54

1:38:12.6

18

114

Manuel Alarcon

197

40

10

11:26.5

28:35

1:48.9

 

 

 

54:38.1

18

31:28.5

10:09

1:39:22.0

19

125

Carlos Alonso

49

42

2

8:21.8

20:53

1:34.0

 

 

 

58:24.0

21

32:55.5

10:37

1:41:15.3

20

148

Matt Wier

280

40

9

11:11.2

27:58

1:12.6

 

 

 

1:01:43.4

19

31:53.3

10:17

1:46:00.5

21

156

Eddie Molina

263

40

18

13:55.7

34:48

 

 

 

 

1:01:50.0

20

32:10.3

10:23

1:47:56.0

22

172

Chris Kiernan

267

44

16

13:07.0

32:48

1:02.1

 

 

 

1:07:54.9

14

29:02.5

9:22

1:51:06.5

23

185

Charles John Lee

287

44

22

15:18.2

38:15

 

 

 

 

1:00:57.0

24

43:45.0

14:07

2:00:00.2

24

208

Ann Attridge

272

41

24

16:54.8

42:15

 

5

1:26:15.8

11.1

2:51.2

23

38:44.7

12:30

2:24:46.5

 

Male 45 to 49

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

11

John Orsingher

79

49

2

10:17.1

25:43

 

 

 

 

44:39.0

1

20:43.8

6:41

1:15:39.9

2

36

Vic Benys

20

48

5

11:37.7

29:03

0:40.5

 

 

 

45:40.5

3

24:02.5

7:45

1:22:01.2

3

39

Daniel Keelan

73

49

4

11:20.6

28:20

1:19.7

1

45:30.5

21.1

1:00.8

2

23:57.1

7:44

1:23:08.7

4

46

Martin Otto

44

48

1

8:47.2

21:58

1:55.7

 

 

 

49:14.3

4

24:40.0

7:57

1:24:37.2

5

80

Jeff Martinez

94

47

3

10:43.2

26:48

3:44.4

2

46:31.9

20.6

0:57.7

5

29:14.5

9:26

1:31:11.7

6

95

Darrell Oden

85

47

7

11:54.7

29:45

1:52.7

 

 

 

 

11

1:21:13.1

26:12

1:35:00.5

7

141

Brock Coleman

264

47

8

11:59.6

29:58

 

 

 

 

1:00:47.0

7

31:29.4

10:09

1:44:16.0

8

157

Fred Rakosky

231

47

9

13:03.6

32:38

 

 

 

 

1:04:10.0

6

30:56.5

9:59

1:48:10.1

9

183

Carlos Salgado

160

45

10

15:46.3

39:25

2:49.9

3

1:05:22.7

14.7

1:04.4

8

31:52.2

10:17

1:56:55.5

10

188

David Van Riper

65

48

6

11:38.4

29:05

3:53.2

 

 

 

1:07:39.8

9

38:32.8

12:26

2:01:44.2

11

209

Clayton Smith

155

45

11

15:48.0

39:30

 

 

 

 

1:22:54.0

10

46:22.4

14:57

2:25:04.4

 

Male 50 to 54

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

8

Orlando Gonzales

24

51

1

9:09.8

22:53

0:32.9

 

 

 

40:47.1

2

23:48.2

7:41

1:14:18.0

2

16

Lane Carnes

70

52

2

9:18.5

23:15

0:47.9

 

 

 

43:29.1

1

23:02.4

7:26

1:16:37.9

3

22

Jeff Rogers

41

52

3

9:32.8

23:50

 

 

 

 

44:39.0

4

24:32.6

7:55

1:18:44.4

4

65

Mark Coppins

134

51

6

11:05.5

27:43

1:24.3

 

 

 

51:13.7

5

25:03.2

8:05

1:28:46.7

5

75

Tom Byrd

98

51

7

11:14.0

28:05

1:36.8

 

 

 

51:03.2

6

26:34.5

8:34

1:30:28.5

6

90

Hector Troche

279

52

4

10:29.6

26:13

1:38.4

2

56:52.0

16.9

0:59.6

3

24:04.4

7:46

1:34:04.0

7

110

Mike Hafey

257

53

8

11:47.2

29:28

2:50.2

1

51:24.2

18.7

 

7

32:37.0

10:31

1:38:38.6

8

142

Charles Hoffman

39

51

9

15:49.3

39:33

1:44.4

 

 

 

53:55.6

8

33:15.5

10:44

1:44:44.8

9

169

Garrett Cornelison

247

53

5

10:40.9

26:40

2:41.2

3

57:59.8

16.6

1:02.0

9

38:30.6

12:25

1:50:54.5

 

Male 55 to 59

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

15

Bill Horn

14

57

1

8:21.3

20:53

1:04.2

1

41:42.1

23.0

0:32.7

1

24:51.7

8:01

1:16:32.0

2

42

Reyes Lopez

29

56

2

10:35.7

26:28

 

 

 

 

46:59.0

2

26:23.8

8:31

1:23:58.5

3

93

Helge Haldorsen

90

56

3

13:22.2

33:25

1:03.6

 

 

 

50:23.4

3

29:58.0

9:40

1:34:47.2

4

189

Rodolfo Muniz

130

55

4

15:30.7

38:45

2:51.6

 

 

 

1:02:42.4

4

41:09.9

13:16

2:02:14.6

 

Male 65 to 69

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

119

Jack Wilkinson

253

67

1

12:22.5

30:55

 

 

 

 

55:39.0

1

32:33.0

10:30

1:40:34.5

 

Swim/Bike

Female 99 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

3

Wendy Wolfe

17

54

1

10:13.6

25:33

1:55.3

 

 

 

58:12.7

1

1:29.5

0:29

1:11:51.1

2

4

Melissa Molina

200

41

3

15:15.1

38:08

2:19.2

 

 

 

1:06:12.8

3

3:01.5

0:58

1:26:48.6

3

6

Amy Morris

141

34

2

12:33.0

31:23

2:29.4

 

 

 

1:18:19.6

2

2:19.9

0:45

1:35:41.9

 

Male 99 and under

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

Blair Greenwood

6

27

1

6:54.9

17:15

0:46.1

 

 

 

40:58.9

1

0:52.5

0:17

49:32.4

2

2

Costello Jason

11

34

2

9:25.1

23:33

 

 

 

 

49:59.0

3

1:31.5

0:29

1:00:55.6

3

5

Jason Costa

233

30

3

18:56.2

47:20

2:31.3

 

 

 

1:09:34.7

2

1:09.7

0:22

1:32:11.9

 

Swim/Run

Male

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

Chris Fling

171

39

1

12:45.9

31:53

 

 

 

 

3:00.0

1

39:36.3

12:46

55:22.2

 

Bike/Run

Female

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

Mary Pape

78

46

 

 

 

 

 

 

 

48:39.6

1

24:14.7

7:49

1:12:54.3

2

3

Amy Barker

256

27

 

 

 

 

 

 

 

49:17.1

2

26:33.1

8:34

1:15:50.2

3

4

Amanda Miller

277

28

 

 

 

 

 

 

 

47:48.7

10

36:45.9

11:53

1:24:34.6

4

7

Kathy Ligon

108

31

 

 

 

 

2

1:05:05.8

14.5

0:53.0

3

34:44.7

11:12

1:40:42.5

5

8

Britni Valeriano

159

34

 

 

 

 

 

 

 

1:04:04.0

5

37:36.5

12:08

1:41:40.5

6

9

Shontel Wiggins

1

35

 

 

 

 

 

 

 

1:08:22.8

4

35:38.7

11:30

1:44:01.5

7

10

Jana Echols

100

42

 

 

 

 

 

 

 

1:06:00.0

6

41:46.6

13:28

1:47:46.6

8

11

Michelle Hollingsworth

80

51

 

 

 

 

 

 

 

1:13:59.0

7

42:14.4

13:37

1:56:13.4

9

13

Alberta Barrett

101

38

 

 

 

 

 

 

 

1:18:49.0

8

51:46.6

16:42

2:10:35.6

10

14

Debra Pierce

62

39

 

 

 

 

 

 

 

1:18:57.8

9

52:10.4

16:50

2:11:08.2

 

Male 0-99

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

2

Artemio Romero

175

43

 

 

 

 

 

 

 

48:43.1

1

25:07.8

8:06

1:13:50.9

2

5

Jaime Vela

172

35

 

 

 

 

 

 

 

57:30.3

2

27:32.1

8:53

1:25:02.4

3

6

Dan Lawless

241

56

 

 

 

 

 

 

 

1:04:59.3

3

34:19.3

11:04

1:39:18.6

4

12

Gustavo Pierce

110

40

 

 

 

 

 

 

 

1:08:55.0

4

52:07.1

16:49

2:01:02.1

 

Fat Tire

Female

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

5

Megan Cornelison

246

29

1

10:36.7

26:30

2:33.5

 

 

 

1:01:19.5

2

30:29.1

9:50

1:44:58.8

2

6

Kelly Martinez

226

41

5

12:54.7

32:15

2:11.1

 

 

 

1:02:14.9

1

28:52.1

9:19

1:46:12.8

3

8

Cassidy Johnson

215

31

3

11:38.5

29:05

 

 

 

 

1:08:34.0

3

30:36.8

9:52

1:50:49.3

4

12

Lucia Pacheco

167

21

2

11:13.1

28:03

2:27.0

 

 

 

1:09:19.0

5

32:49.3

10:35

1:55:48.4

5

13

Alejandra De Angulo

212

23

6

14:14.8

35:35

3:37.8

1

1:05:14.5

14.7

2:01.7

4

31:07.2

10:02

1:56:16.0

6

14

Autumn Clemmer

140

31

4

11:53.4

29:43

2:26.3

 

 

 

1:18:39.7

6

38:40.8

12:28

2:11:40.2

 

Male

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

James Wyatt

50

43

1

8:41.9

21:43

1:17.3

 

 

 

54:58.7

1

23:59.9

7:44

1:28:57.8

2

2

Gary Branson

30

39

4

12:32.4

31:20

 

 

 

 

55:11.0

2

24:05.8

7:46

1:31:49.2

3

3

Shayne Brown

76

42

3

12:00.8

30:00

1:17.5

 

 

 

53:22.5

7

32:39.7

10:32

1:39:20.5

4

4

Joshua Rodriguez

228

32

8

12:56.9

32:20

2:52.9

 

 

 

1:01:51.1

3

26:44.9

8:37

1:44:25.8

5

7

Shane McAllister

217

29

6

12:53.6

32:13

2:29.7

 

 

 

58:30.3

8

35:20.9

11:24

1:49:14.5

6

9

Daniel Buitrago

275

16

5

12:40.5

31:40

2:50.0

 

 

 

1:10:26.0

4

27:16.3

8:48

1:53:12.8

7

10

Keith Turgeon

194

22

2

10:05.6

25:13

2:16.4

 

 

 

1:12:38.6

6

30:01.5

9:41

1:55:02.1

8

11

Anibal Martinez

227

38

7

12:56.6

32:20

2:04.4

 

 

 

1:11:17.6

5

28:59.7

9:21

1:55:18.3

9

15

Edgar Najera

251

30

9

17:45.0

44:23

3:54.9

 

 

 

1:23:33.1

9

59:02.0

19:03

2:44:15.0

10

16

Ruben Najera

252

33

10

18:09.5

45:23

3:53.8

 

 

 

1:23:30.2

10

59:04.1

19:03

2:44:37.6

 

Relay

 

Overall

 

------- Swim -------

T1

------- Bike -------

T2

------- Run -------

Total

Place

Place

Name

Bib No

Age

Rnk

Time

Pace

Time

Rnk

Time

Rate

Time

Rnk

Time

Pace

Time

1

1

Old School
- Teresa Cruz-Moores
- Andrew Cruz-Moores
- Enrique Varela

131

38

2

10:31.3

26:18

 

 

 

 

41:46.0

4

33:57.7

10:57

1:26:15.0

2

2

Jennifer Jaime
Ric Jaime
Craig Mason

87

34

1

8:57.7

22:23

0:35.6

1

57:21.2

16.7

0:23.2

2

30:13.7

9:45

1:37:31.4

3

3

Randall Day
Lisa Day

111

47

6

15:58.0

39:55

 

 

 

 

1:00:40.0

1

26:56.3

8:41

1:43:34.3

4

4

The Y-Nots
- Sally White
- Denise Beard
- Jamie Costa

223

64

3

12:04.6

30:10

0:44.3

 

 

 

1:00:41.7

5

35:43.6

11:31

1:49:14.2

5

5

Heather Oden
Kevin Clearly

170

37

4

13:24.1

33:30

 

 

 

 

1:03:28.0

3

32:53.5

10:36

1:49:45.6

6

6

Devil on a Bad Day
- Cindy Menchaca
- Forrest Whichard

109

39

5

15:51.5

39:38

2:58.4

 

 

 

1:17:55.6

6

45:16.7

14:36

2:22:02.2

USA TriathlonKiolbasaRoad IDRegimental Riders

Theme by Rich Smith and Redemption Race Productions